Καλώς ορίσατε στο Dragon Blood..
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Καλώς ορίσατε στο Dragon Blood..

Ελάτε μαζί μας στο εκπληκτικό ταξίδι για την εκμάθηση της μαγείας
 
ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Μαγική Κίνηση Για Την Αλλαγή Στην Ελλάδα !! sos (Να διαβαστεί οπωσδήποτε )

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
panas
Επικινδυνο μελος
panas


Αριθμός μηνυμάτων : 134
Ημερομηνία εγγραφής : 23/09/2010
Ασχολίες : μαγεια, αποκρυφισμος ,φιλοσοφία

Μαγική Κίνηση Για Την Αλλαγή Στην Ελλάδα !! sos (Να διαβαστεί οπωσδήποτε )   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Μαγική Κίνηση Για Την Αλλαγή Στην Ελλάδα !! sos (Να διαβαστεί οπωσδήποτε )    Μαγική Κίνηση Για Την Αλλαγή Στην Ελλάδα !! sos (Να διαβαστεί οπωσδήποτε )   I_icon_minitimeΤρι Μάης 31, 2011 9:08 pm

Οι αρχαίοι σοφοί μας δίδαξαν πως τίποτε δεν αλλάζει πραγματικά αν δεν αλλάξουν πρώτα οι άνθρωποι. Ήδη αυτές τις ημέρες, άνθρωποι από όλες τις γωνιές της Ελλάδας, ανεξαρτήτως ηλικίας, μόρφωσης και πεποιθήσεων, μαζεύονται στους δρόμους για να δηλώσουν την αγανάκτηση τους στην σταδιακή διάλυση της χώρας μας.

Ολοένα και περισσότεροι συμπολίτες μας, συσπειρώνονται σε κινήσεις για την ενεργή δράση του κάθε ανώνυμου και επώνυμου πολίτη με απώτερο σκοπό την συλλογική αφύπνιση και τη δράση από τους ίδιους τους ανθρώπους που αποτελούν την Ελλάδα.

Άραγε μέσα σ’ αυτό το γενικότερο κλίμα κινητικότητας και αλλαγής, οι μάγοι και οι μάγισσες της χώρα μας, θα πρέπει να παραμείνουν κλεισμένοι στην «ασφάλεια» των προστατευτικών τους κύκλων και στην εσωστρέφεια που χαρακτηρίζει συχνά τους εσωτεριστές, ή θα δράσουν ενεργά για να βοηθήσουν με τον τρόπο τους την όλη προσπάθεια των συμπολιτών μας;

Λέγεται πως την εποχή του Δευτέρου Παγκοσμίου Πολέμου, αποκρυφιστές και μάγισσες στην Πράγα και στην Αγγλία, εργάστηκαν στο παρασκήνιο των μαχών πραγματοποιώντας τελετές μαγικής ενίσχυσης και συλλογικό οραματισμό για την προστασία των χωρών τους. Ίσως είναι καιρός να ακολουθήσουμε το παράδειγμα τους και να δράσουμε με αυτό που γνωρίζουμε να κάνουμε καλύτερα, να υποστηρίξουμε μαγικά το ρεύμα της Αλλαγής που έχει κατακλύσει την Ελλάδα!

Γι’ αυτό τον σκοπό, καλούμε όλες τις μάγισσες και τους μάγους, τους αποκρυφιστές και τους ακόλουθους όλων των μαγικών σχολών, να συνεργαστούν στα πλαίσια ενός μαζικού και κατάλληλα συντονισμένου τυπικού, που η επανάληψη του θα μπορέσει να βοηθήσει την συλλογική προσπάθεια για την έξοδο της χώρα μας από την μαύρη τρύπα της κατάρρευσης που μας έχουν οδηγήσει.

Σε μια εποχή κρίσης όπως είναι αυτή που ζούμε σήμερα, η ανάγκη για ενότητα είναι μεγαλύτερη από τις διαφορές που μας χωρίζουν. Έτσι, είτε ανήκεις στην Δεξιά Ατραπό ή στην Αριστερή, είτε συμμετέχεις σε κάποιο Τεκτονικό σχήμα ή σε παγανιστικό coven, είτε είσαι ανεξάρτητος μάγος ή μέλος μιας κάποιας αποκρυφιστικής ομάδας, έλα σε επαφή και συντονισμό μαζί μας, για την τέλεση μιας εργασίας που θα συνδράμει σ’ αυτό που επιτελείται σήμερα, σε κάθε πόλη και χωριό της Ελλάδας.

Επικοινώνησε με την διεύθυνση magikikinisiallagis@yahoo.com, και δήλωσε τη συμμετοχή και το ενδιαφέρον σου, ανώνυμα, δίχως να δηλώσεις τα προσωπικά σου στοιχεία. Εμείς θα σου στείλουμε τις οδηγίες για το ατομικό τελετουργικό που είναι να συμβεί σε συγκεκριμένες ημερομηνίες και χρονικές στιγμές. Η επανάληψη του, όπως και η όσο το δυνατόν μεγαλύτερη συμμετοχή, θα μπορέσει να εξασφαλίσει την επιτυχημένη συνδρομή μας στον αγώνα για να επανέλθει η τύχη της Ελλάδας, πίσω στους Έλληνες!

Πηγή : Magiki Kinisi
https://www.facebook.com/profile.php?id=100002508453987&sk=wall

Το κείμενο δεν είναι δικό μου , εγώ απλά διαδίδω την είδηση .
Το κείμενο δεν είναι δικό μου , εγώ απλά διαδίδω την είδηση .


Το κείμενο δεν είναι δικό μου , εγώ απλά διαδίδω την είδηση .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panas
Επικινδυνο μελος
panas


Αριθμός μηνυμάτων : 134
Ημερομηνία εγγραφής : 23/09/2010
Ασχολίες : μαγεια, αποκρυφισμος ,φιλοσοφία

Μαγική Κίνηση Για Την Αλλαγή Στην Ελλάδα !! sos (Να διαβαστεί οπωσδήποτε )   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαγική Κίνηση Για Την Αλλαγή Στην Ελλάδα !! sos (Να διαβαστεί οπωσδήποτε )    Μαγική Κίνηση Για Την Αλλαγή Στην Ελλάδα !! sos (Να διαβαστεί οπωσδήποτε )   I_icon_minitimeΤρι Μάης 31, 2011 9:40 pm

Θα ξεκινήσω λέγοντας , ένταξη και εμένα μου πέρασε αυτή η ιδέα από το μυαλό κάποτε , πριν μήνες ( αλλά μετά σταδιακά κατάλαβα , το πώς έχω την απαίτηση,( εγώ ) να γίνει κάτι τέτοιο από όλους – σχεδόν όλους τους τυχόν μάγους όταν δεν είμαι ένας από αυτούς ) .
Σαν ιδέα δεν είναι κακή , αλλά χρειάζεται να γίνει πιο συγκεκριμένη , πιο οργανωμένη και θα πάρει λίγο χρόνο για να συγχρονιστούμε όλοι (ξέρω πως πρέπει να δράσουμε άμεσα, αλλά αν περιμένουμε λίγο και οργανωθούμε πιο κατάλληλα , θα καταφέρουμε τα καλύτερα δυνατά αποτελέσματα .)
Και μιας και μιλήσαμε για μαγική κίνηση του δευτέρου παγκοσμίου πολέμου , για τη λοιπόν να μην αναφερθούμε σε κάτι πολύ πιο πρόσφατο , φυσικά μιλώ για την ‘’ Εργασία του Φάρου ‘’ .
Η Εργασία του Φάρου , έτσι ονομαστικέ το εγχείρημα (2010 η 2011 συνέβη ) που ήταν μια μαγική κίνηση με στόχο να σωθεί το Αβαείο του θελήματος ( του Κροουλυ ) , περίπου έγινε με μια ταυτόχρονη άσκηση οραματισμού από μύστες από όλο τον κόσμο .
Και ας σοβαρευτούμε ΤΩΡΑ , αν θέλουμε να σωθεί η Ελλάδα μας , η Ελλαδιτσα μας , Ναι πρέπει να το δοκιμάσουμε πιστεύω , αν μπορέσουμε να συνεννοηθούμε ( πράγμα παρά πολύ δύσκολο , σχεδόν αδύνατο « μάλλον θα σφαχτούμε χε χε ) Όλοι – όσο το δυνατόν περισσότερη μύστες , μαθητευομένη μάγοι , ερασιτέχνες και όση έχουν μια ιδέα βρε παιδί και έχουν το κυριότερο ΘΕΛΗΣΗ , κατι καλό θα μπορούσαμε να καταφέρουμε .
Μια κατάλληλη ημερομηνία , για την τέλεση του έργου αυτού θα ήταν π.χ. το αυγουστιάτικο φεγγάρι ( μια ιδέα είπα ).
Και το σημαντικότερο που θα παίξει μεγάλο ρόλο , οι ενεργεία ( χρειάζεται όσο μεγαλύτερη ενεργεία μπορεί να συγκεντρωθεί ) θα είμαι ξεκάθαρος , ώμος , και σκληρός , πρέπει να παραχθεί όσο τον δυνατόν περισσότερη ( ας την πούμε ) Ψυχοκινητική ενεργεία με κάθε μέσω ( όπως μπορεί και ξέρει ο καθένας με τελετουργικά , με φυσικοί μαγεία « ενεργεία της Γης ¨» , κ.α. )
Μπαταριές = με αυτό εννοώ μιας και μιλάμε για την Ελλάδα για τη να μην βάλουν ένα χεράκι και οι κάτοικοι αυτής της χώρας ( όπως έδειξε και στο ΟΥΚ στο τελευταίο επεισόδιο Όλοι οι κάτοικοι της χώρα για μια φορά συνεργαστήκαν ταυτόχρονα ακριβώς στη 11 ώρα για να σώσουν όπως στην σειρά πάντα αυτή τη χωρά , όλοι μαζί βοήθησαν και παράχθηκε αρκετή ψυχοκινητική ενεργεία για να σωθεί η χώρα . ) , δηλαδή για τη να μην π.χ. 11 ώρα το βραδύ στο αυγουστιάτικο φεγγάρι να μην συγκεντρώσουν όλοι τους την ενεργεία για μια φορά όλοι οι έλληνες όλοι μαζί ταυτόχρονα με μοναδικό σκοπό την σωτηρία της Ελλάδας .
Αυτά από εμένα και θα δούμε πως θα πάει το πράγμα .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Clairans
Αξιωματικός
Αξιωματικός
Clairans


Αριθμός μηνυμάτων : 2049
Ημερομηνία εγγραφής : 30/10/2010
Ασχολίες : γνωση και ομορφια της ζωης....

Μαγική Κίνηση Για Την Αλλαγή Στην Ελλάδα !! sos (Να διαβαστεί οπωσδήποτε )   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαγική Κίνηση Για Την Αλλαγή Στην Ελλάδα !! sos (Να διαβαστεί οπωσδήποτε )    Μαγική Κίνηση Για Την Αλλαγή Στην Ελλάδα !! sos (Να διαβαστεί οπωσδήποτε )   I_icon_minitimeΤρι Μάης 31, 2011 11:39 pm

Θα το ελεγξω... Φαινεται ενδιαφερον αλλα θα πρεπει να υπαρχει η προστασια.. Η προσωπικη και η ομαδικη.
Ευχαριστουμε που μας το ειπες!! I love you
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fran
Αξιωματικός
Αξιωματικός
fran


Αριθμός μηνυμάτων : 1020
Ημερομηνία εγγραφής : 11/06/2010

Μαγική Κίνηση Για Την Αλλαγή Στην Ελλάδα !! sos (Να διαβαστεί οπωσδήποτε )   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαγική Κίνηση Για Την Αλλαγή Στην Ελλάδα !! sos (Να διαβαστεί οπωσδήποτε )    Μαγική Κίνηση Για Την Αλλαγή Στην Ελλάδα !! sos (Να διαβαστεί οπωσδήποτε )   I_icon_minitimeΤετ Ιουν 01, 2011 12:29 am

Ηδη υπαρχει μια ομαδα με συγκεκριμενο ονομα ( δεν θελω να το αναφερω δε ξερω αν πρεπει) που καθημερινα δια λογιζονται ακριβως γι αυτο το σκοπο κ στελνουν κ ρεικι για να βοηθησουν σ αυτο το σκοπο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dafnitsa
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης
dafnitsa


Αριθμός μηνυμάτων : 37
Ημερομηνία εγγραφής : 30/09/2010

Μαγική Κίνηση Για Την Αλλαγή Στην Ελλάδα !! sos (Να διαβαστεί οπωσδήποτε )   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαγική Κίνηση Για Την Αλλαγή Στην Ελλάδα !! sos (Να διαβαστεί οπωσδήποτε )    Μαγική Κίνηση Για Την Αλλαγή Στην Ελλάδα !! sos (Να διαβαστεί οπωσδήποτε )   I_icon_minitimeΠεμ Ιουν 02, 2011 6:16 pm

το σκεφτομουν συνεχεια τελευταια μηπως μπορει ο κοσμος της μαγειας να βοηθησει στην κριση που περναμε....
μου αρεσε πολυ αυτη η κινηση και ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να βγει κατι πολυ ομορφο απο αυτο...
εγω δυστυχως δεν εχω καθολου εμπειρια απλα τα τελευταια χρονια ενημερωνομαι και με ολο το σεβασμο που εχω στο χωρο αυτο το μονο που μπορω να κανω ειναι να προσευχομαι με πιστη να βγουμε απο αυτο το σκοταδι που μας περικυκλωνει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
rogdia
Στρατιώτης
Στρατιώτης
rogdia


Αριθμός μηνυμάτων : 154
Ημερομηνία εγγραφής : 11/10/2010
Ασχολίες : διάβασμα

Μαγική Κίνηση Για Την Αλλαγή Στην Ελλάδα !! sos (Να διαβαστεί οπωσδήποτε )   Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαγική Κίνηση Για Την Αλλαγή Στην Ελλάδα !! sos (Να διαβαστεί οπωσδήποτε )    Μαγική Κίνηση Για Την Αλλαγή Στην Ελλάδα !! sos (Να διαβαστεί οπωσδήποτε )   I_icon_minitimeΠεμ Ιουν 02, 2011 6:24 pm


Πάνα σε ευχαριστούμε!!!!!!!
Προφανώς και πρέπει να κάνουμε κάτι, όσο αφορά κοινωνικά συμμετέχω και κάνω ότι μπορώ, τώρα για το χώρο της μαγείας φοβάμαι, τουλάχιστον για μένα, μιας και έχω πολύ λίγη πείρα, αλλά σίγουρα αν και όσο μπορώ θα το κάνω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Μαγική Κίνηση Για Την Αλλαγή Στην Ελλάδα !! sos (Να διαβαστεί οπωσδήποτε )
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Βραβείο στην Ελλάδα....
» Η Μαγεια στην αρχαια Ελλαδα
» Θυμιάματα και αρώματα στην Αρχαία Ελλαδα.
» Εγκοίμηση, Placebo και Μυστήρια στην Αρχαία Ελλάδα
» Η Ελλάδα των βρυκολάκων!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Καλώς ορίσατε στο Dragon Blood.. :: Κανόνες για τη χρήση του Dragon Blood :: Καθιστικό του Δρακόσπιτου-
Μετάβαση σε:  
Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις