Καλώς ορίσατε στο Dragon Blood..

Ελάτε μαζί μας στο εκπληκτικό ταξίδι για την εκμάθηση της μαγείας

ΦόρουμΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

Προσοχη για το θαψιμο!!!!!!!!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
neraida
Βασιλιάς/ισσα
Βασιλιάς/ισσα

Αριθμός μηνυμάτων : 3319
Ημερομηνία εγγραφής : 10/05/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Προσοχη για το θαψιμο!!!!!!!!!!!   Δευ Μαϊος 10, 2010 10:12 pm

σε κανενα ξορκι δεν θαβουμε φωτογραφια με τα υπολοιπα υλικα!!!!!!!!ποτε!!!!!!!!τη φωτο.τη κραταμε καπου σκοτεινα,σε ενα κουτακι για παραδειγμα.αλλα ποτε μα ποτε δεν τη θαβουμε!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσοχη για το θαψιμο!!!!!!!!!!!   Σαβ Ιουν 05, 2010 5:23 pm

Μέρες και ώρες που θάβουμε:

Αυτό είναι καθαρά στην κρίση σας και θα εξηγήσω το γιατί.Οι γνώμες είναι διφορούμενες όσο αφορά το θάψιμο.Μετά από πολύ ψάξιμο και συζητήσεις,σας μεταφέρω όσα έμαθα.Καταρχήν πολλοί λένε ότι πρέπει να τα θάβουμε μέσα σε 1 βδομάδα.Τι γίνεται όμως αν κάνουμε πχ ερωτικό ξόρκι στην πανσέληνο και δεν προλάβουμε να θάψουμε?Μερικοί λένε ότι τα θάβουμε όποτε θέλουμε και ότι δεν έχει σημασία η χάση και η γέμηση.Άλλοι λένε ότι τα φυλάμε σε κάποιο σκοτεινό μέρος μέχρι την επόμενη γέμηση.Όσο για την Παρασκευή λένε ότι απαγορεύεται να κάνουμε θάψιμο σε οποιαδήποτε εργασία μας ενώ άλλοι ισχυρίζονται ότι η Παρασκευή σε γέμηση είναι η καταλληλότερη μέρα για θάψιμο ερωτικών και ειδικά σε ώρα Αφροδίτης ή Ηλιου!Επίσης για τα ερωτικά λένε ότι δεν τα θάβουμε ποτέ Σάββατο και ότι το ίδιο καλή μέρα είναι και η Κυριακή.Επιθετικής και λυσίματα λένε θάβουμε σε χάση Τρίτη,Πέμπτη,Σάββατο.Προστασία καλύτερα είναι να τα πετάμε στη θάλασσα,εκτός αν το λύσιμο απαιτεί θάψιμο οπότε θάβουμε σε γέμηση Κυριακή η Τρίτη σε ώρα Άρη ή Ηλιου.Η γνώμη μου ποια είναι?Θάβουμε τη μέρα που θα κάνουμε το ξόρκι μας,σε κατάλληλη ώρα και έτσι είμαστε πλήρως καλυμμένοι!!!Θέλω να ακούσω και τις δικιές σας γνώμες,για όσους το έχουν ψάξει το συγκεκριμένο θέμα και έχουν βγάλει άκρη.
elef
Νεοσύλλεκτος
Νεοσύλλεκτος

Αριθμός μηνυμάτων : 16
Ημερομηνία εγγραφής : 09/06/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσοχη για το θαψιμο!!!!!!!!!!!   Τετ Ιουν 09, 2010 5:21 pm

εγώ ξέρω για επιθετικά ξόρκια κάθε Τρίτη+Σάββατο σε ώρα κρόνου+συνήθως εκεί π απαιτεί το κάθε ξόρκι! Rolling Eyes
Dragon Blood
Βασιλιάς/ισσα
Βασιλιάς/ισσα

Αριθμός μηνυμάτων : 1195
Ασχολίες : Μαγεια

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσοχη για το θαψιμο!!!!!!!!!!!   Τετ Ιουν 09, 2010 5:26 pm

Πολυ σωστα και εγω συνηθως σε επιθετικα θαφω Σαββατο ωρα Κρονου ομως αν απαιτει το ξορκι αλλη μερα τα θαφω εκεινη την ημερα και την ωρα που απετει το ξορκι

????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσοχη για το θαψιμο!!!!!!!!!!!   Τετ Ιουν 09, 2010 5:56 pm

Nα μην ξεχνάτε ότι σε κάποια ενισχυτικά ξόρκια περιμένουμε να ολοκληρωθει ο κύκλος της εργασία και θαβουμε μετά!!!!! και στο ενδιάμεσο διάστημα τα κρατάμε σε σκοτεινο σημείο και περιμένουμε την λήξη της εργασίας μας!!!
KASANDRA
Αξιωματικός
Αξιωματικός

Αριθμός μηνυμάτων : 743
Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2010
Ασχολίες : Ερευνήτρια Αποκρυφισμού

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσοχη για το θαψιμο!!!!!!!!!!!   Πεμ Ιουν 10, 2010 6:45 am

Ποτε θαβουμε ..

Στα ερωτικα ξορκια δεν θαβουμε ποτε Παρασκευη και ποτε φωτογραφια .
Στα ερωτικα τα απομειναρια τα θαβουμε σε γλαστρα (ενδυκτικα) τριανταφυλλιας ή βασιλικο
τις οποιες τις αγαπαμε και τις φροντιζουμε ..

Στα επιθετικα ξορκια ..
Οταν θελουμε να διωξουμε κατι ..παντα θαβουμε μακρια απο το σπιτι μας .
Αγαπημενη μερα 'η ωρα ειναι ο Κρονος ..
καλες ημερες θαψιματος ειναι Τριτη -Πεμπτη -Σαββατο

Αν δεν μπορουμε να τα θαψουμε αμεσως ,τα κραταμε σε σκοτεινο μερος .
ΔΕν κραταμε μεγαλο διαστημα χωρις να θαψουμε .
Θαβουμε βραδυ και πριν τις 12 ..εκτος αν οριζει το ξορκι κατι αλλο !
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσοχη για το θαψιμο!!!!!!!!!!!   Πεμ Ιουν 10, 2010 7:04 am

Ariel μου σε ευχαριστούμε αλλά εγώ ρώτησα κάποια δασκάλα της μαγείας και μου είπε ότι η καλύτερη μέρα για να θάβεις ερωτικό είναι η Παρασκευή...γι' αυτο το συζητάμε και ο καθένας ας πει όσα ξέρει πάνω σε αυτό!
KASANDRA
Αξιωματικός
Αξιωματικός

Αριθμός μηνυμάτων : 743
Ημερομηνία εγγραφής : 07/06/2010
Ασχολίες : Ερευνήτρια Αποκρυφισμού

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσοχη για το θαψιμο!!!!!!!!!!!   Πεμ Ιουν 10, 2010 7:07 am

Θα στο πω διαφορετικα ..
στα τοσα χρονια ...ποτε δεν εθαψα παρασκευη ...
ειναι σαν να θαβω τα ερωτικα μου ...να κηδευω ...τις ελπιδες
στην ημερα της Αφροδιτης ...

Απο την αλλη υπαρχουν και αλλες μερες ..στην εβδομαδα ..
γιατι πρεπει να ειναι η μερα της Αφροδιτης ?
titina
Νεοσύλλεκτος
Νεοσύλλεκτος

Αριθμός μηνυμάτων : 12
Ημερομηνία εγγραφής : 05/11/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσοχη για το θαψιμο!!!!!!!!!!!   Τετ Νοε 24, 2010 9:31 am

Υπολοιματα από ερωτικό ξόρκι θαύουμε σε χάση η σε γέμηση?
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσοχη για το θαψιμο!!!!!!!!!!!   Τετ Νοε 24, 2010 10:20 am

Εννοείται σε γέμηση!
ariadni
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης

Αριθμός μηνυμάτων : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 07/12/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσοχη για το θαψιμο!!!!!!!!!!!   Κυρ Ιαν 23, 2011 4:30 pm

Αν το ξόρκι εκτός από φωτογραφία περιλαμβάνει κι άλλα υλικά, αυτά τα θάβουμε;
ariadni
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης

Αριθμός μηνυμάτων : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 07/12/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσοχη για το θαψιμο!!!!!!!!!!!   Κυρ Ιαν 23, 2011 4:36 pm

Συγνώμη...μια ακόμα ερώτηση. Όταν λέμε θάβουμε...ανοίγουμε λάκκο στη γη ή μπορούμε να ρίξουμε χώμα πάνω στα υλικά; Ρωτάω γιατί είναι πιο εύκολο {για να μη σε δούνε} να έχουμε μαζέψει χώμα και να σκεπάσουμε με αυτό τα υπολλείματα.
sweetfairy
Έμπειρος Στρατιώτης
Έμπειρος Στρατιώτης

Αριθμός μηνυμάτων : 260
Ημερομηνία εγγραφής : 11/01/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσοχη για το θαψιμο!!!!!!!!!!!   Κυρ Ιαν 23, 2011 5:29 pm

αν μαζεψεις ομως χωμα και τα καλυψεις θα μπορει πολυ ευολα να ξεσκεπαστουν.πρεπει να τα θαψεις κανονικα να ανοιξεις ενα μικρο λακακι και να τα βαλεις εκει.αν τωρα περιεχει κι αλλα υλικα εκτος απο φωτογραφια θαβεις τα αλλα
ελενη
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης

Αριθμός μηνυμάτων : 32
Ημερομηνία εγγραφής : 03/01/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσοχη για το θαψιμο!!!!!!!!!!!   Σαβ Φεβ 12, 2011 3:13 am

") μια ερωτηση,,, θαψιμο για λυσιμο που γινετε σε γεμιση πια μερα θαβουμε?????????
χριστινα22
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης

Αριθμός μηνυμάτων : 96
Ημερομηνία εγγραφής : 07/11/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσοχη για το θαψιμο!!!!!!!!!!!   Σαβ Φεβ 12, 2011 10:50 pm

σοφα μου μαγισσακια να ρωτησω κατι......επειδη εφυγα εκτος ελλαδος και ειχε μεσολαβησει και η χαση εχω αφησει αθαφτα υλικα για ενα μηνα περιπου φυλαγμενα ομως σε σκοτεινο μερος.....τι κανω????επηρεαζει το ξορκι που ειχα κανει?να τα θαψω τωρα?
usui
Αξιωματικός
Αξιωματικός

Αριθμός μηνυμάτων : 1843
Ημερομηνία εγγραφής : 18/11/2010
Ασχολίες : Πολλά και Διάφορα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσοχη για το θαψιμο!!!!!!!!!!!   Κυρ Φεβ 13, 2011 1:15 am

ελενη έγραψε:
") μια ερωτηση,,, θαψιμο για λυσιμο που γινετε σε γεμιση πια μερα θαβουμε?????????

Ποιο λύσιμο γίνεται σε γέμιση?
Απ' όσο ξέρω τα λυσίματα γίνονται σε χάση.
Θέλουμε να φύγει κάτι, να χαθεί. Άρα χάση....

ελενη
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσοχη για το θαψιμο!!!!!!!!!!!   Κυρ Φεβ 13, 2011 3:11 am

Very Happy μαλλον θανε τυπογραφικο λαθος,,, γιαυτο απορησα και γω Very Happy
χριστινα22
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης

Αριθμός μηνυμάτων : 96
Ημερομηνία εγγραφής : 07/11/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσοχη για το θαψιμο!!!!!!!!!!!   Δευ Φεβ 14, 2011 7:14 pm

μαγισσακια καλημερα........μηπως μπορειτε να μου απαντησετε....εχω αφησει αθαφτα υλικα για ενα μηνα περιπου φυλαγμενα ομως σε σκοτεινο μερος.....τι κανω????επηρεαζει το ξορκι που ειχα κανει?να τα θαψω τωρα? Shocked
ΑΘΗΝΑΙΣ ΑΧΕΡΟΥΣΙΑ
Έμπειρος Στρατιώτης
Έμπειρος Στρατιώτης

Αριθμός μηνυμάτων : 646
Ημερομηνία εγγραφής : 03/07/2010
Ασχολίες : ΧΑΡΤΟΜΑΝΤΗς

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσοχη για το θαψιμο!!!!!!!!!!!   Τρι Φεβ 15, 2011 9:37 am

χριστινα22 έγραψε:
μαγισσακια καλημερα........μηπως μπορειτε να μου απαντησετε....εχω αφησει αθαφτα υλικα για ενα μηνα περιπου φυλαγμενα ομως σε σκοτεινο μερος.....τι κανω????επηρεαζει το ξορκι που ειχα κανει?να τα θαψω τωρα? Shocked

Καλο ειναι να θαβουμε τα υπολειματα μας το γρηγοροτερο δυνατον απο σεβασμο στα υλικα που μας βοηθησαν να τελεσουμε το ξορκι μας.
Το ξορκι σου εχει ηδη αρχισει να λειτουργει κανονικα απο την ωρα που το τελειωσες απλα για τους λογους που προανεφερα (σεβασμου)θαβουμε τα υλικα που περισευουν και δεν τα πεταμε απλως στα σκουπιδια και τελος....οποτε...το ταχυτερο,αν ηταν σε γεμιση η εργασια σου,θαψε τα εως την πανσεληνο,και κατα καποιες γνωμες,οχι παρασκευη.Αν παλι ειχες κανη ξορκι σε χαση,θαψε τα στην αρχη της νεας χασης.Αλλα καλο θα ηταν (σε μαλωνω τωρα...να ξερεις.... Smile να μην επαναληφθη...ενταξη καλο μου?Χιλια Χρυσα Φιλια. I love you
elven
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Αριθμός μηνυμάτων : 158
Ημερομηνία εγγραφής : 28/10/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσοχη για το θαψιμο!!!!!!!!!!!   Κυρ Φεβ 20, 2011 3:32 am

Σε περίπτωση που εκανε κάποιος το ξόρκι του χθες πρέπει να περιμένει την επόμενη γέμιση για το θάψιμο?Και σε περίπτωση που σαπίσει κάτι όλο αυτό το διάστημα?Πολύ μπερδεύτηκα αυτή τη φορα.Πειράζει να θάψω σε χάση? Shocked
alexia
Πύργος
Πύργος

Αριθμός μηνυμάτων : 223
Ημερομηνία εγγραφής : 03/12/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσοχη για το θαψιμο!!!!!!!!!!!   Σαβ Απρ 16, 2011 6:17 pm

επισης...αν το ξορκι αφορα πραγματοποιηση ευχων, θαβουμε παλι σε γλαστρα? και σε τι ειδους γλαστρα δηλ σε τι φυτο πρεπει? ή αν οχι που μπορουμε?
neraida
Βασιλιάς/ισσα
Βασιλιάς/ισσα

Αριθμός μηνυμάτων : 3319

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσοχη για το θαψιμο!!!!!!!!!!!   Κυρ Απρ 17, 2011 7:35 pm

Υπαρχουν ξορκια που τα υπολλειματα πρεπει να τα κρατας καπου σκοτεινα η να τα σκορπιζεις στον αερα κτλ κτλ.
Το συγκεκριμενο αν θελει θαψιμο φυσικα και μπορεις να θαψεις σε γλαστρα ΕΚΤΟΣ αν σου ζηταει κατι αλλο το ξορκι.

Διαβαστε με προσοχη!!!

http://www.dragonblood.org/t2770-topic

http://www.dragonblood.org/t453-topic
ελενη
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσοχη για το θαψιμο!!!!!!!!!!!   Δευ Απρ 18, 2011 4:13 am

εγω απο οτι ξερω και εχω διαβασει μετα το τελος της καθε εργασιας θαβουμε αμεσως εκεινη την στιγμη δεν τα αφηνουμε για μετα.διαβασα οτι αμα δεν προλαβουμε. δεν υπαρχει τετοιο θεμα δεν προλαβαινω, αμεσως μετα την εργασια θαβουμε .το μονο που δεν ξερω ειναι γιατι δεν θαβουμε ποτε φωτογραφια.δεν το εξηγει κανενας το γιατι.αλλα αφου δεν κανει δεν το κανουμε.και γενικοτερα θαβουμε οτι κανουμε για να πιασει ετσι δεν ειναι? αλλιως γιατι να θαβουμε οτι απομενη απο καθε εργασια.?επισης διαβασα οτι για να κανει καπιος ενα ξορκη πρεπει να ξερει και την ταρω, πριν κανει οπιαδηποτε εργασια προηγουμενος πρεπει να δει την ταρω για να δει τι θα γινει πριν κανει το ξορκη, ενα παραδειγμα. καπιοα εκανα μια απλη γητεια για χρηματα, και εντελως ξαφνικα μετα λιγες μερες πεθανε η μητερα της και πηρε κληρονομια,τα χρηματα που πηρε εκαναν κακο σε μελος της οικογενειας της.γιαυτο προηγουμενος πρεπει να ριχνουμε τα ταρω να δουμε τι θα γινει μετα απο καθε ξορκη.και να λεμε - ποτε κανεις να μην παθει κακο για να πετυχει ο στοχος μας.δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα νομιζω. οτι κανουμε κατι και οτι γινει,,,,η γνωμη μου ειναι αυτη,ισως κανω και λαθος, πειτε την γνωμη σας πανω στο θεμα αυτο.
Ηλιος
Βασιλιάς/ισσα
Βασιλιάς/ισσα

Αριθμός μηνυμάτων : 3627
Ημερομηνία εγγραφής : 13/09/2010
Ασχολίες : Μητέρα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσοχη για το θαψιμο!!!!!!!!!!!   Δευ Απρ 18, 2011 4:36 am

Οταν κανουμε ξορκι με φωτο ,που παντα ειναι προσφατη και οχι πριν 2 χρονια τραβηγμενη,ειναι γιατι ζηταμε την 'παρουσια' του ατομου που δουλευουμε.Αν λοιπον η φωτο σημαινει το ιδιο το ατομο ειναι ευλογο οτι δεν το θαβουμε......ειναι σαν να το κηδευουμε.
Το θεμα που εθεσες εδω με το πως εξασφαλιζουμε την ομαλη λειτουργια ενος αιτηματος μας που εκφραζεται μεσα απο μαγικη τελετη εχει συζητηθει.Παντα βαζουμε ορους που εξασφαλιζουν πρωτα απο ολα οτι δεν θα φορτωθουμε Καρμα.Οσο για τα Ταρω δεν ειναι τραπουλα που η χρηση της ειναι αυτη.
Αν θελεις αποψεις ...ανοιξε ενοτητα στις Αποριες και θεσε τα ερωτηματα σου.Εδω ειναι μονο για οτι αφορα το θαψιμο.Κα αυτο εχει σκοπο την ευκολια των μελων. Smile

selana7
Νεοσύλλεκτος
Νεοσύλλεκτος

Αριθμός μηνυμάτων : 24
Ημερομηνία εγγραφής : 07/08/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσοχη για το θαψιμο!!!!!!!!!!!   Τετ Αυγ 10, 2011 4:41 am

Ωραία μπορεί κάποιος να μου πεί....
Την παρασκευή 12 Αυγούστου είναι μία μέρα πρίν την πανσέληνο στην οποία θα γίνει ξόρκι επαναφοράς.
Το θάψιμο μπορούμε να το κάνουμε την αλλη μέρα που είναι Σάββατο ημερα κρόνου;η δεν πειράζει επειδη πέφτεις πανσέληνος;
Κυριακή πάντως δεν γίνεται με τίποτα γιατί εχουμε την ''μαύρη σελήνη''

Προσοχη για το θαψιμο!!!!!!!!!!!
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Καλώς ορίσατε στο Dragon Blood.. :: Κανόνες για τη χρήση του Dragon Blood :: Στοιχειώδεις γνώσεις για τα πρώτα σας βήματα-
Μετάβαση σε:  
Free forum | © phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Sosblog