Καλώς ορίσατε στο Dragon Blood..
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Καλώς ορίσατε στο Dragon Blood..

Ελάτε μαζί μας στο εκπληκτικό ταξίδι για την εκμάθηση της μαγείας
 
ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Το καθαριστικο μπανιο

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
neraida
Βασιλιάς/ισσα
Βασιλιάς/ισσα
neraida


Αριθμός μηνυμάτων : 3319
Ημερομηνία εγγραφής : 10/05/2010

Το καθαριστικο μπανιο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Το καθαριστικο μπανιο   Το καθαριστικο μπανιο I_icon_minitimeΤετ Μάης 12, 2010 3:59 am

Οπως ολα μας τα υλικα πρεπει να ειναι καθαρα και φορτισμενα ετσι καθαρο πρεπει να ειναι και το σωμα μας για να μπορει να απελευθερωθει και περισσιτερη ενεργεια.Πρεπει να ειμαστε απαλλαγμενοι απο την ενταση της ημερας και να ειναι καθαρο το μυαλο μας.Καλο ειναι λοιπον να κανετε ενα ειδικο μπανιο για να εξαγνισετε το σωμα σας....Η καταλληλη στιγμη για να κανετε το μπανιο ειναι αφου μαζεψετε τα υλικα σας ετσι ωστε μετα το μπανιο να ειναι ολα ετοιμο και να μην ερθετε σε ενταση!!!Περαστε στο μπανιο σας εχοντας στο μυαλο σας πως ο στοχος σας ειναι να βγαλετε απο το μυαλο σας οτι αρνητικο υπαρχει και ολη τη κουραση της ημερας.Γεμιστε με ζεστο νερο τη μπανιερα σας και βαλτε μεσα βοτανα καθαρισμου κ προστασιας μεσα σε ενα πανακι η μια παλια καλτσα ωστε να μην σκορπισουν!!!Επισης στη μπανιερα σας θα ριξετε και μια χουφτα χοντρο αλατι....μετα βαλτε τα χερια σας μεσα στο νερο και ενεργοποιηστε το.Πειτε ''νερο σε ενεργοποιω,Γινε καθαρο και αγνο οπως καθαρο και αγνο θα γινει και το σωμα μου''.Οραματιστειτε πως μια χρυση ακτινα πεφτει μεσα στο νερο η οποια βγαινει μεσα απο τα χερια σας!!!

*Υ.Γ εγω προτιμω να βαζω εξαγνισμενο αλατι στη μπανιερα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
regina
Στρατιώτης
Στρατιώτης
regina


Αριθμός μηνυμάτων : 163
Ημερομηνία εγγραφής : 04/06/2010

Το καθαριστικο μπανιο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το καθαριστικο μπανιο   Το καθαριστικο μπανιο I_icon_minitimeΔευ Ιουν 14, 2010 8:31 pm

κι αν δεν εχουμε μπανιερα αλλα ντουζιερα, τι κανουμε.....? Sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
neraida
Βασιλιάς/ισσα
Βασιλιάς/ισσα
neraida


Αριθμός μηνυμάτων : 3319
Ημερομηνία εγγραφής : 10/05/2010

Το καθαριστικο μπανιο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το καθαριστικο μπανιο   Το καθαριστικο μπανιο I_icon_minitimeΔευ Ιουν 14, 2010 8:41 pm

Οραματιζεσαι πως το νερο που τρεχει ειναι φωτεινο και τα βοτανα και το αλατι αντι να τα ριξεις στη μπανιερα τα απλωνεις στο σωμα σου...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
regina
Στρατιώτης
Στρατιώτης
regina


Αριθμός μηνυμάτων : 163
Ημερομηνία εγγραφής : 04/06/2010

Το καθαριστικο μπανιο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το καθαριστικο μπανιο   Το καθαριστικο μπανιο I_icon_minitimeΔευ Ιουν 14, 2010 8:45 pm

μπορω να χρησιμοποιησω φρεσκο βασιλικό?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Dragon Blood
Βασιλιάς/ισσα
Βασιλιάς/ισσα
Dragon Blood


Αριθμός μηνυμάτων : 1195
Ημερομηνία εγγραφής : 10/05/2010
Ασχολίες : Μαγεια

Το καθαριστικο μπανιο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το καθαριστικο μπανιο   Το καθαριστικο μπανιο I_icon_minitimeΔευ Ιουν 14, 2010 9:18 pm

Στην περιπτωση που δεν εχεις μπανιερα η θες να κανεις ντους,μπορεις να βαλεις το αλατι σου ή τα βοτανα σου σε μια κανατα με νερο.Οταν καθαρισεις το σωμα σου ασε το νερο να τρεχει επανω σου και οραματισου οτι ενας μεγαλος καταρακτης σε λουζει με θετικη ενεργεια και τελος ριξε επανω σου το νερο με το αλατι.

Εγω προσωπικα βαζω στην μπανιερα μου Φασκομηλο,Χαμομηλι,Λεβαντα,Μεντα,Δυσμο Very Happy
Τα βρησκεις ευκολα και εχουν και τελεια μυρωδια tongue
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.dragonblood.org
Isiris
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης



Αριθμός μηνυμάτων : 48
Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2010

Το καθαριστικο μπανιο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το καθαριστικο μπανιο   Το καθαριστικο μπανιο I_icon_minitimeΔευ Ιουλ 05, 2010 12:46 am

Εγω για το μπανιο μου φτιαχνω σαπουνακια, ειναι πολλη ευκολα, και αναλογος , βαζω και τα βοτανα μου, παντα ακολουθοντας το φεγγαρι , αν ειναι κατι να προσελκισω σε γεμιση και καταληλη μερα. Εαν ειναι να αποθησω σε χαση και παλη καταληλη μερα ....
Περνω σαπουνια με λαδι ελαιας, ειναι τα πολλη πρασινα, και οικονομικα, τα βαζω σε κατσαρολακι με νερο ( της βροχης ), απανω σε γκαζακι, και ριχνω μεσα τα βοτανα σε σκονη, η ελαιο, μετα τα ριχνω σε φορμακια, μπορεις να αγορασεις εκει που πουλανε κουζινικα, η να φτιαξης μονη σας και σε οτι σχημα θελεις.
Μετα τα ξαστριζεις....και να χρειαστεις να πας καπου τα περνεις μαζι σου...
Αλλα και σκετο αλατι να βαλεις κανει ενα φανταστικο απολεπειση.... Το καθαριστικο μπανιο 987958
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
creature
Βασιλιάς/ισσα
Βασιλιάς/ισσα
creature


Αριθμός μηνυμάτων : 1437
Ημερομηνία εγγραφής : 08/06/2010

Το καθαριστικο μπανιο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το καθαριστικο μπανιο   Το καθαριστικο μπανιο I_icon_minitimeΔευ Ιουλ 05, 2010 1:07 am

Πόσο νερό βάζεις φίλη μου; Πιστεύω,πωε έχει σημασία η δοσολογία...έτσι;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Isiris
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης



Αριθμός μηνυμάτων : 48
Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2010

Το καθαριστικο μπανιο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το καθαριστικο μπανιο   Το καθαριστικο μπανιο I_icon_minitimeΔευ Ιουλ 05, 2010 2:32 am

Το καθαριστικο μπανιο Icon_smile Για σου creature, μια και μιση κουπα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Το καθαριστικο μπανιο
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Καλώς ορίσατε στο Dragon Blood.. :: Κανόνες για τη χρήση του Dragon Blood :: Στοιχειώδεις γνώσεις για τα πρώτα σας βήματα-
Μετάβαση σε:  
Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις