Καλώς ορίσατε στο Dragon Blood..

Ελάτε μαζί μας στο εκπληκτικό ταξίδι για την εκμάθηση της μαγείας

ΦόρουμΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

Διαθέσιμες Προσκλήσεις για το TheOccult.bz

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
helmos
Πύργος
Πύργος

Αριθμός μηνυμάτων : 150
Ημερομηνία εγγραφής : 15/10/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαθέσιμες Προσκλήσεις για το TheOccult.bz   Τρι Απρ 19, 2011 5:22 pm

και οι δύο έχετε το δίκιο σας. έγω θέλω μόνο όποιον βάλω να είναι ώριμος/η και να αξιοποιήσει την ευκαιρία να γίνει μέλος σε ένα τέτοιο site. Το occult μπορεί να είναι ένα απλο Site με διάφορα καλούδια για αυτόν που απλά είναι περίεργος και άρα δεν θα το αξιοποιήσει ποτέ ή μπορεί να είναι ανεξάντλητη πηγή γνώσης είτε για καλό είτε για κακό.
ειλικρινά θέλω να βοηθήσω όποιον μπορώ με τις προσκλήσεις αυτες αλλά ξέρω ότι πολλοί απλα θα τις ζητήσουν και απο περιέργεια. και μην ξεχνάμε ότι είναι στα αγγλικα.
Για αρχή εγω το μόνο που θέλω είναι να υπάρχει συμμέτοχη στο site εδω γιατί είναι μια πολυ καλή προσπάθεια.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sweetfairy
Έμπειρος Στρατιώτης
Έμπειρος Στρατιώτης

Αριθμός μηνυμάτων : 260
Ημερομηνία εγγραφής : 11/01/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαθέσιμες Προσκλήσεις για το TheOccult.bz   Τρι Απρ 19, 2011 5:32 pm

σιγουρα ειναι με προσκλησεις γιατι πριν που εκανα εγγραφη μπορεσα κανονικα δε μου ζητησε κατι.....
helmos
Πύργος
Πύργος

Αριθμός μηνυμάτων : 150
Ημερομηνία εγγραφής : 15/10/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαθέσιμες Προσκλήσεις για το TheOccult.bz   Τρι Απρ 19, 2011 5:41 pm

ενδιαφέρων!!!
εγινε μεγάλο ξεκαθάρισμα απο ότι βλέπω. απο 15000 μέλη μείνανε κάτι παραπάνω απο 6000 και ανέβηκε στις 20000 οι max users apo 14000 που ήταν μέχρι χθες η προχθές.. ορίστε λοιπόν η ευκαιρία.. διαβάστε καλά τις οδηγίες όμως για να μην έχετε προβλήματα.. τα δύσκολα τώρα αρχίζουν και θα καταλάβετε τι εννοώ.. ξεκινήστε άμεσα να κατεβάζετε το τρίτο torrent που είναι ελεύθερο και αλλάζει καθε βδομάδα.
samantha
Νεοσύλλεκτος
Νεοσύλλεκτος

Αριθμός μηνυμάτων : 17
Ημερομηνία εγγραφής : 16/08/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαθέσιμες Προσκλήσεις για το TheOccult.bz   Τετ Απρ 20, 2011 3:15 am

Aυτά που αξίζουν είναι δύσκολα και θέλουν υπομονή.... Βασικά και τύχη θέλουν...
Καλή μου sweetfairy, η αλήθεια είναι πως το θέμα ''μαγεία'' είναι πολύ μεγάλο και είναι αρκετή ώρα συζήτησης.. Έχω μια συγκεκριμένη άποψη για την μαγεία, την οποία δεν μπορώ να την εκφράσω εύκολα, γιατί πολύ θα παρεξηγηθούν...
Nasos24
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Αριθμός μηνυμάτων : 164
Ημερομηνία εγγραφής : 26/09/2010
Ασχολίες : polles kai diafores

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαθέσιμες Προσκλήσεις για το TheOccult.bz   Τρι Μαϊος 10, 2011 10:26 pm

Helmos μιπως ξερεις πως μπορουμε να κατεβασουμε αρχεια απο αυτο το σιτε γιατι το προσπαθησα και δεν καταφερα και πολλα περαν καποιων αρχειων αχριστων που κατεβασα.Θελω να σου πω διλαδι πως ειμαι ασχετος με τους υπολογιστες και δεν ξερω πως να κατεβασω αυτα που εχς επιλεξει.Μιπως γινεται να μου πεις πως γινεται?Να σου πω την αλιθεια αυτα που κατεβασα ηταν καποια βιβλια ηλεκτρονικα καποιου συγγραφεα μα μου τα κατευασαι σε καποια αγνωστη μορφη αρχειου για εμενα και ετσι τα εσβισα!Γινεται με καποιον τροπο να τα κατεβασω σε μορφη word?(του προγραμματος εννοω) luck
odss
Νεοσύλλεκτος
Νεοσύλλεκτος

Αριθμός μηνυμάτων : 9
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2011
Ασχολίες : Αρθρογραφία

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαθέσιμες Προσκλήσεις για το TheOccult.bz   Πεμ Ιουν 02, 2011 2:14 am

Χρειάζεσαι πρόσκληση για να γραφτείς? Εγώ πήγα κανονικά και γράφτηκα χωρις πρόσκληση Shocked :/ !
Valerious
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης

Αριθμός μηνυμάτων : 37
Ημερομηνία εγγραφής : 16/06/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαθέσιμες Προσκλήσεις για το TheOccult.bz   Δευ Ιουν 20, 2011 10:55 am

*helmos* η καποιος αλλος/η που μπορει να κανει invite σε αυτο το site;
bill
Έμπειρος Στρατιώτης
Έμπειρος Στρατιώτης

Αριθμός μηνυμάτων : 2026
Ημερομηνία εγγραφής : 26/06/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαθέσιμες Προσκλήσεις για το TheOccult.bz   Δευ Ιουν 20, 2011 7:20 pm

λογικα μπορει... αλλα αν δεν σε ξερει δεν νομιζω να σου δωσει προσκληση... ειναι μετρημενες...
Τωρα παλι... ο odss ειπε πως μπηκε free.... :S
Καλυτερα να περιμενουμε τον helmo... αυτος θα σου πει με σιγουρια Smile
teddy
Έμπειρος Στρατιώτης
Έμπειρος Στρατιώτης

Αριθμός μηνυμάτων : 522
Ημερομηνία εγγραφής : 28/06/2011
Ασχολίες : Κιθάρα, διάβασμα, άσκηση, μαγειρική

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαθέσιμες Προσκλήσεις για το TheOccult.bz   Σαβ Ιουλ 02, 2011 4:31 pm

Nasos24 έγραψε:
Helmos μιπως ξερεις πως μπορουμε να κατεβασουμε αρχεια απο αυτο το σιτε γιατι το προσπαθησα και δεν καταφερα και πολλα περαν καποιων αρχειων αχριστων που κατεβασα.Θελω να σου πω διλαδι πως ειμαι ασχετος με τους υπολογιστες και δεν ξερω πως να κατεβασω αυτα που εχς επιλεξει.Μιπως γινεται να μου πεις πως γινεται?Να σου πω την αλιθεια αυτα που κατεβασα ηταν καποια βιβλια ηλεκτρονικα καποιου συγγραφεα μα μου τα κατευασαι σε καποια αγνωστη μορφη αρχειου για εμενα και ετσι τα εσβισα!Γινεται με καποιον τροπο να τα κατεβασω σε μορφη word?(του προγραμματος εννοω) luck

Για να κατεβάσεις αρχεία τόρεντ, χρειάζεσαι ένα πρόγραμμα. Προσωπικά χρησιμοποιώ το μtorrent το οποίο μπορείς να βρεις εδώ: μtorrent.

Επίσης, για να διαβάσεις βιβλία σε ηλεκτρονική μορφή, πρέπει να έχεις ένα πρόγραμμα που λέγεται adobe reader. Μπορείς να το κατεβάσεις εδώ: adobe

Εγώ έκανα εγγραφή στο site και περιμένω το mail επιβεβαίωσης.
Lousina26
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης

Αριθμός μηνυμάτων : 39
Ημερομηνία εγγραφής : 21/02/2011
Ασχολίες : Διάβασμα,μουσική,σκέψη.

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαθέσιμες Προσκλήσεις για το TheOccult.bz   Σαβ Φεβ 11, 2012 8:12 pm

Καλησπέρα σας!!!!
Αν υπάρχει η δυνατότητα να μου δώσει και εμένα κάποιος μια πρόσκληση θα το εκτιμούσα.
Ειδικά αν εκεί μπορώ να βρω βιβλία και γενικά υλικό στα Ελληνικά.
Είμαι γενικά της άποψης ότι πριν ξεκινήσει κάποιος να ασχολείται στην πράξη πρέπει να μάθει όσο γίνεται περισσότερα και για την ιστορία και για όλα. Έχω αγοράσει αρκετά βιβλία, αλλά η τσέπη ζορίζεται πλέον...

Arimo
Ιππότης
Ιππότης

Αριθμός μηνυμάτων : 523
Ημερομηνία εγγραφής : 20/03/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαθέσιμες Προσκλήσεις για το TheOccult.bz   Κυρ Φεβ 12, 2012 12:37 am

Lousina26 προσπάθησες να κάνεις εγγραφή;
Esmeralda
Πύργος
Πύργος

Αριθμός μηνυμάτων : 239
Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαθέσιμες Προσκλήσεις για το TheOccult.bz   Κυρ Φεβ 12, 2012 2:09 am

Άριμο πάλι μαζι ψάχνουμε; χεχε
εγώ προσπαθώ 2 χρόνια και δεν μπορώ να μπώ.
Λέει ζήτα από εναν φίλο προσκληση....

Αν υπάρχει καποιος φίλος ας μας στειλει μια!
Arimo
Ιππότης
Ιππότης

Αριθμός μηνυμάτων : 523
Ημερομηνία εγγραφής : 20/03/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαθέσιμες Προσκλήσεις για το TheOccult.bz   Κυρ Φεβ 12, 2012 7:13 am

Smile Esmeralda ρωτάω γιατί είμαι ήδη μέσα εδώ και ένα χρόνο. Αν δεν κάνω λάθος ανα διαστήματα διαγράφονται οι ανενεργοί χρήστες και ανοίγουν για κάποιο διάστημα οι εγγραφές. Δυστυχώς δεν μπορώ να βοηθήσω γιατί δεν έχω διαθέσιμες προσκλήσεις. Αν όμως γίνει οποιαδήποτε ανακοίνωση σχετικά με αυτό που ανέφερα θα σας ενημερώσω
Esmeralda
Πύργος
Πύργος

Αριθμός μηνυμάτων : 239
Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαθέσιμες Προσκλήσεις για το TheOccult.bz   Κυρ Φεβ 12, 2012 7:30 am

Υπέροχα

ευχαριστώ πολύ
Blondie70
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης

Αριθμός μηνυμάτων : 40
Ημερομηνία εγγραφής : 08/02/2012

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαθέσιμες Προσκλήσεις για το TheOccult.bz   Δευ Φεβ 13, 2012 2:09 am

Καλησπέρα, παιδιά.
Είμαι νέο μέλος εδώ, σας διαβάζω και προσπαθώ να μπω στη ροή του φόρουμ σας, αλλά δεν είμαι καινούργια στη μαγεία.

Είδα το θέμα, και θα ήταν κρίμα να σιωπήσω. Έχω κι εγώ 9 προσκλήσεις, αν και πολύ πιθανόν να μπορείτε να μπείτε free, κάνοντας απλά μια εγγραφή. Αν έχετε πρόβλημα και δεν μπορείτε να κάνετε εγγραφή, πείτε μου να σας δώσω πρόσκληση. Από την άλλη, επειδή αυ΄το είναι το πρώτο μου μήνυμα στο φόρουμ, και είδα ότι κάποιος είχε θέμα με τα pm του, δεν ξέρω αν θα μπορώ να τα διαβάσω. Αν έχω προβλημα να τα διαβάσω θα ενημερώσω. 9 προσκλήσεις λοιπόν και από μένα με πολλή αγάπη. Και δεν χρειάζεται να είστε ενεργό μέλος για να σας το δώσω. Δε θεωρώ πως όποιος μιλάει περισσότερο είναι και πιο ώριμος. Συνήθως το αντίθετο ισχύει. Η σιωπή είναι δείγμα σοφίας... τις περισσότερες φορές... Rolling Eyes
Blondie70
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαθέσιμες Προσκλήσεις για το TheOccult.bz   Δευ Φεβ 13, 2012 5:30 am

Παιδιά, όποιοι μου στέλνετε pm για τις προσκλήσεις, επειδή δεν μπορώ ν' απαντήσω, κάνετε έναν κόπο να βάζετε απευθείας το mail σας, και να μου πείτε ότι λάβατε την πρόσκληση. Ήδη έστειλα μία, ελπίζω να τη λάβει ο/η ενδιαφερόμενος/η και να μου το επιβεβαιώσει. Όταν μου τελειώσουν οι προσκλήσεις, θα ενημερώσω σ' αυτό το νήμα...
Την αγάπη μου και καλή μελέτη!!! Έχει ΔΙΑΜΑΝΤΙΑ εκεί μέσα!!!
Blondie70
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαθέσιμες Προσκλήσεις για το TheOccult.bz   Δευ Φεβ 13, 2012 3:27 pm

Χίλια συγγνώμη που απαντάω από δω, αλλά δεν μπορώ μέσω pm. Ξανάστειλα πρόσκληση σε κάποιον που δεν είχε πάρει την πρόσκληση, αλλά μου έβγαλε ότι το mail του είναι ήδη σε χρήση, άρα ή το έχουν στείλει, ή το στέλνουν. Ας ψάχνετε και στα spam mail, ειδικά οι free servers, όπως το hotmail, τα πετάνε κάτι τέτοια mail στα spam. Αν δεν είναι εκεί, και δεν το πάρετε και μέχρι αύριο, αν έχετε άλλο mail ας μου το στείλετε να δούμε
Επαναλαμβάνω, όποιος μου έχει στείλει αίτημα για πρόσκληση, ας με ενημερώσει με ένα pm ότι την πήρε να μην αγχώνομαι!!!
Ευχαριστώ για το χώρο που μου διαθέτετε...
Ηλιος
Βασιλιάς/ισσα
Βασιλιάς/ισσα

Αριθμός μηνυμάτων : 3627
Ημερομηνία εγγραφής : 13/09/2010
Ασχολίες : Μητέρα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαθέσιμες Προσκλήσεις για το TheOccult.bz   Δευ Φεβ 13, 2012 3:52 pm

Καλώς μας ήλθες!
όμως είμαι στην δυσάρεστη θέση να σε ρωτήσω με ποιο ψευδώνυμο είσαι μέλος στο εν λόγω φόρουμ;
Και θα ήθελα να ζητήσω από τα μέλη μας να είναι προσεχτικά μέχρι να ξεκαθαριστεί το τοπίο.
Στόχος μου είναι η προστασία των μελών...και δεν θέλω να σε προσβάλω..
Ο γραπτός λόγος χωρίς τις αποχρώσεις της έκφρασης και την μαρτυρία των ματιών κάποιες φορές φαντάζει απότομος και γι αυτό στο διευκρινίζω.
Καλή εβδομάδα! Smile

Blondie70
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαθέσιμες Προσκλήσεις για το TheOccult.bz   Δευ Φεβ 13, 2012 4:03 pm

Ως Blondbrained είμαι. Καμιά παρεξήγηση...
Blondie70
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαθέσιμες Προσκλήσεις για το TheOccult.bz   Δευ Φεβ 13, 2012 4:04 pm

Μήπως μπορείς να μου πεις πώς μπορείς να ψάξεις όνομα μέλους εκεί, γιατί ήθελα κι εγώ να ψάξω ένα όνομα μέλους, αλλά δεν έβρισκα τον τρόπο;
Ηλιος
Βασιλιάς/ισσα
Βασιλιάς/ισσα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαθέσιμες Προσκλήσεις για το TheOccult.bz   Δευ Φεβ 13, 2012 4:12 pm

Σε ευχαριστώ και για την άμεση ανταπόκριση και για την κατανόηση σου!
Δεν το έκανα εγώ το ψάξιμο...αλλά υποθέτω στο κατάλογο μελών θα γίνεται και εκεί. Smile

Συνήθως κάνουμε χρήση του ίδιου ψευδωνύμου στην γειτονιά της Μαγείας και αυτό με φόβισε....Περιμένουμε νέα από εκεί και επανέρχομαι.

Blondie70
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαθέσιμες Προσκλήσεις για το TheOccult.bz   Δευ Φεβ 13, 2012 4:19 pm

Δεν έχει αναζήτηση μελών εκεί!!!
Όσο για τα ίδια ψευδώνυμα, είμαι 41 ετών βρε παιδιά, έχω αλλάξει μόνο 3 ψευδώνυμα στα χρόνια που είμαι στο ίντερνετ, για την ακρίβεια το ένα που χρησιμοποιώ τελευταία είναι το όνομά μου, αλλά ει΄ναι μέγα λάθος να βάλεις το ίδιο ψευδώνυμο σε τορρεντάδικο! Όσοι ασχολούνται με αυτά καταλαβαίνουν τους λόγους.

Επίσης εκεί είμαι neophyte ως μέλος. Αλλά έχω μια απορία. Τι νέα θα έχεις από κει και από ποιον; Κανείς δε δίνει πληροφορίες για μέλη, και καλά κάνουν, και για να είμαι ειλικρινής θα παρεξηγιόμουν πολύ αν κάποιος διαχειριστής έδινε πληροφορίες για μένα σε κάποιον άγνωστο!!!
Ούτε banned είμαι, ούτε προειδοποιήσεις έχω, αλλά επειδή μόνο αν το δείτε μόνοι σας θα το διαπιστώσετε, θα μείνω συνδεδεμένη μέχρι το μεσημέρι. Αν θέλετε κι άλλο χρόνο πείτε μου. Αρκεί να πάτε κάτω στα συνδεδεμένα μέλη και να πατήσετε στο ψευδώνυμό μου.

Χωρίς παρεξήγηση και από μένα, έτσι; Απλώς μου κάνει μια εντύπωση. Λες και μπορεί κανείς να κάνέι κάτι στον οποιονδήποτε χρήστη μέσω mail address... Είμαι και άσχετη βέβαια.... Μπορεί να κάνω λάθος. Τέλος πάντων, πείτε μου όταν βγάλετε άκρη, γιατί νιώθω λίγο άβολα με όλο αυτό...
Blondie70
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαθέσιμες Προσκλήσεις για το TheOccult.bz   Δευ Φεβ 13, 2012 4:22 pm

Έλα, εντάξει... κατάλαβα πώς θα το διαπιστώνατε... Άκυρο το παραπάνω. Απάντησα στο εκεί μήνυμα... Very Happy
Ηλιος
Βασιλιάς/ισσα
Βασιλιάς/ισσα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαθέσιμες Προσκλήσεις για το TheOccult.bz   Δευ Φεβ 13, 2012 4:34 pm

Όλα εντάξει!Σε ευχαριστούμε για την προσφορά!!!!!!!

Επειδή έχουν δει τα ματάκια ποολάαα...δεν είχα τη πρόθεση να σε προσβάλω.
Ξέρω ότι σου φαντάζει εξωπραγματικό....αλλά από mail έχουν βρει ανήλικους στο FB και τους εκβίαζαν.....Εχουμε πολλά μικρά μέλη και νιώθω την υποχρέωση να τα προστατέψω.
Σου στέλνω και το δικό μου mail Very Happy !

Ηλιος
Βασιλιάς/ισσα
Βασιλιάς/ισσα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαθέσιμες Προσκλήσεις για το TheOccult.bz   Δευ Φεβ 13, 2012 4:36 pm

Πως και έχεις τόσες προσκλήσεις;
Smile

Διαθέσιμες Προσκλήσεις για το TheOccult.bz
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Καλώς ορίσατε στο Dragon Blood.. :: Κανόνες για τη χρήση του Dragon Blood :: Καθιστικό του Δρακόσπιτου :: Χρήσιμα Λινκς και Βοτανάδικα-
Μετάβαση σε:  
Free forum | © phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Δημιουργήστε ένα δωρεάν μπλογκ