Καλώς ορίσατε στο Dragon Blood..

Ελάτε μαζί μας στο εκπληκτικό ταξίδι για την εκμάθηση της μαγείας

ΦόρουμΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

Μέθοδος Σίλβα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
neraida
Βασιλιάς/ισσα
Βασιλιάς/ισσα

Αριθμός μηνυμάτων : 3319
Ημερομηνία εγγραφής : 10/05/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Μέθοδος Σίλβα   Δευ Νοε 29, 2010 1:09 am

Όσο κι αν φαίνεται απίστευτο... γίνεται ! Μπορείτε να αλλάξετε τη ζωή μας προς το καλύτερο μέσα σε 20 μόνο ώρες, με τη Μέθοδο Σίλβα.

Η Μέθοδος Σίλβα είναι το αποτέλεσμα σαράντα ετών ερευνών από τον Χοσέ Σίλβα, και υποστηρίζεται από πολλές επιστημονικές έρευνες, καθώς και από την επιτυχημένη πρακτική εφαρμογή της από τα εκατομμύρια των αποφοίτων των σεμιναρίων από το 1967 που παρουσιάστηκε για πρώτη φορά στο κοινό.
Στο σεμινάριο της Μεθόδου Σίλβα μαθαίνετε βήμα-βήμα τον τρόπο για να κυριαρχήσετε στις καταπληκτικές αλλά ανεκμετάλευτες δυνατότητες του νου σας.

Η Μέθοδος Σίλβα έχει σχεδιαστεί να αναπτύξει τις δημιουργικές δυνάμεις του νου σας, μέσω του οραματισμού, της φαντασίας, της θετικής σκέψης και του διαλογισμού.
Με καθοδηγούμενες ασκήσεις διαλογισμού φθάνετε σε μια κατάσταση βαθιάς χαλάρωσης που ονομάζουμε «επίπεδο άλφα». Σε αυτό το επίπεδο μπορείτε να προγραμματίσετε τον εγκέφαλο σας να διορθώσει σκέψεις και συμπεριφορές που σας έχουν κρατήσει μακριά από τη ζωή των ονείρων σας.
Σας βοηθά να απαλλαγείτε από την αϋπνία και τους πονοκεφάλους ή και να αποβάλετε συνήθειες, όπως η πολυφαγία - το κάπνισμα - το αλκοόλ, αλλά και φοβίες ή αρνητικές σκέψεις.

Μαθαίνετε να χρησιμοποιείτε και να εμπιστεύεστε τη διαίσθηση σας. Είστε σίγουροι για τις αποφάσεις σας και τους στόχους που βάζετε και αποκτάτε τα εργαλεία και τις τεχνικές που χρειάζονται για την σύντομη πραγματοποίηση τους.

Η Μέθοδος Σίλβα έχει εκατομμύρια αποφοίτους και διδάσκεται σε 131 χώρες σε 37 διαφορετικές γλώσσες. Βελτιώστε κι εσείς τώρα τη ζωή σας αξιοποιώντας τις ικανότητές σας με τη Μέθοδο Σίλβα.

Η εκπαίδευση στη Μέθοδο Σίλβα ολοκληρώνεται σε δυο διήμερα σεμινάρια:

Το Silva Life System (Σύστημα Ζωής Σίλβα) και το Silva Intuition (ESP) System (Σύστημα Διαίσθησης Σίλβα).
Το Silva Life System επικεντρώνεται στην εξέλιξη του εαυτού, στη μείωση του στρες ή πώς να παραμένεις χαλαρός, ήρεμος και με αυτοσυγκέντρωση ακόμα και κάτω από πίεση, στο δημιουργικό οραματισμό, στην αξιοποίηση των ονείρων για έμπνευση, στον έλεγχο του πόνου και των συνηθειών, στο πώς να έχετε έναν καλό ύπνο, προστατευτικές τεχνικές ολιστικής υγείας και άλλα.
Το Silva Intuition System από την άλλη πλευρά αφοσιώνεται στην εκπαίδευση στο ESP (Effective Sensory Projection - Αποτελεσματική Προβολή των Αισθήσεων) που βοηθά να αντιλαμβάνεσαι πληροφορίες για τη διόρθωση ή πρόληψη προβλημάτων. Αυτό αναπτύσσει τη διαίσθηση σου, για να έχεις καθοδήγηση και βοήθεια από την ανώτερη ευφυΐα για να παίρνεις σωστές αποφάσεις και να είσαι σίγουρος για το σκοπό της ζωής σου.

Διαβαστε με προσοχη!!!

http://www.dragonblood.org/t2770-topic

http://www.dragonblood.org/t453-topic
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
elven
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Αριθμός μηνυμάτων : 158
Ημερομηνία εγγραφής : 28/10/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μέθοδος Σίλβα   Δευ Νοε 29, 2010 3:22 am

Μπράβο νεράιδα πολύ ενδιαφέρον.Πρώτη φορά το ακούω. neraida
neraida
Βασιλιάς/ισσα
Βασιλιάς/ισσα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μέθοδος Σίλβα   Δευ Νοε 29, 2010 5:58 am

love

Διαβαστε με προσοχη!!!

helmos
Πύργος
Πύργος

Αριθμός μηνυμάτων : 150
Ημερομηνία εγγραφής : 15/10/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μέθοδος Σίλβα   Δευ Νοε 29, 2010 6:09 am

χμμμ..
2 φίλες μου πήγαν πρόσφατα σε αυτό το σεμινάριο και οι απόψεις τους δεν ήταν και οι καλύτερες.. χαρακτηριστικά μου είπαν ότι στις δυο αυτές μέρες ήταν σαν να του κάνανε πλύση εγκεφάλου τις πρώτες ώρες ώστε να είναι σαν κοτόπουλα και να μην μπορούνε να αντιδράσουν..
αυτό με κάθε επιφύλαξη αν και πάντα ήμουν αρνητικόσ σε απέναντι σε αυτήν την μέθοδο. και την μέθοδο αυτήν καθώς και μια παραπλήσια την Quantum Jumping μπορείτε να τις βρείτε ''ελευθερα'' στο ιντερνετ.

Απο τις αναζητήσεις μου μέχρι τώρα θα πω όμως ότι αν θέλετε τα αποτελέσματα που περιγράφουν αυτες΄οι μέθοδοι καλό θα ήταν να κοπιάσετε λίγο παραπάνω μόνοι σας και να προσπαθήσετε να αποκτήσετε ''πρόσβαση'' σε ανώτερα πεδία απο το δικό μας. όσοι είναι ψαγμένοι λίγο θα καταλάβουν τι εννοώ. μου είναι τουλάχιστον δύσκολο να περιγράψω τι θέλω να πω.

Αυτό είναι η προσωπική μου άποψη πάντα.
Lady21
Έμπειρος Στρατιώτης
Έμπειρος Στρατιώτης

Αριθμός μηνυμάτων : 578
Ημερομηνία εγγραφής : 25/06/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μέθοδος Σίλβα   Δευ Νοε 29, 2010 6:24 am

helmos έγραψε:
και την μέθοδο αυτήν καθώς και μια παραπλήσια την Quantum Jumping μπορείτε να τις βρείτε ''ελευθερα'' στο ιντερνετ.

μπορουμε να βρουμε καπου στο νετ υλικο ελληνικο της μεθοδου σιλβα?
neraida
Βασιλιάς/ισσα
Βασιλιάς/ισσα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μέθοδος Σίλβα   Δευ Νοε 29, 2010 6:32 am

Αν ψαξεις καλα στο Net θα βρεις πολλα!!!

Διαβαστε με προσοχη!!!

Lady21
Έμπειρος Στρατιώτης
Έμπειρος Στρατιώτης

Αριθμός μηνυμάτων : 578
Ημερομηνία εγγραφής : 25/06/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μέθοδος Σίλβα   Δευ Νοε 29, 2010 6:43 am

neraida έγραψε:
Αν ψαξεις καλα στο Net θα βρεις πολλα!!!

επειδη εχω ψαξει ρωταω...

και δεν εννοω πληροφοριες και αρθρα ...
αλλα τη μεθοδο και υλικο της στα ελληνικα!

αν εχει βρει καποιος ας μας δωσει καποιο λινκ
( ή εστω σε πμ αν δεν γινεται εδω για ευνοητους λογους)
helmos
Πύργος
Πύργος

Αριθμός μηνυμάτων : 150
Ημερομηνία εγγραφής : 15/10/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μέθοδος Σίλβα   Δευ Νοε 29, 2010 6:56 am

δεν νομίζω ότι θα βρώ στα έλληνικά κάτι για σίλβα αλλα θα το ψάξω λίγο και άν βρώ κάτι θα σας πώ.
zoumpi
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης

Αριθμός μηνυμάτων : 52
Ημερομηνία εγγραφής : 25/09/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μέθοδος Σίλβα   Τρι Νοε 30, 2010 12:47 am

Υπάρχουν βιβλία εγχειρίδια για τη μέθοδο Σίλβα στα ελληνικά σε πολύ χαμηλές τιμές!
rogdia
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Αριθμός μηνυμάτων : 154
Ημερομηνία εγγραφής : 11/10/2010
Ασχολίες : διάβασμα

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μέθοδος Σίλβα   Τρι Ιαν 11, 2011 6:56 am

Έχω παρακολουθήσει το σεμινάριο της Μεθόδου Σίλβα εδώ και αρκετά χρόνια, πήρα κάποια πράγματα αλλά φυσικά δεν αρκεί ένα σεμινάριο, χρειάζεται συνεχής εξάσκηση για να εδραιώσεις κάποιες ικανότητες (πράγμα που εγώ δεν έκανα) και ταυτόχρονα χαλάστηκα γιατί νομίζω ότι είναι κυρίως εμπόριο ( στην Ελλάδα τουλάχιστον).
Επίσης υπάρχει κάποια άλλη μέθοδος ( Σχολή ΠΕΠΑ) η οποία δίνει τρόπους ελέγχου των ενεργειακών μας καναλιών και των τσάκρα, είναι επηρρεασμένη από σαμάνικες και ινδικές μεθόδους αλλά ταυτόχρονα δίνει και σύγχρονους τρόπους να δημιουργήσεις αυτό που επιθυμείς η οποία σε μένα ταίριαξε καλύτερα.
Και για τις δύο μεθόδους υπάρχουν βιβλία μεταφρασμένα στα Ελληνικά για τη Σίλβα από τις εκδόσεις Κριτονού και για την Πεπα από τη Διόπτρα .
Καλό διάβασμα!!!!! Yes

Μέθοδος Σίλβα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Καλώς ορίσατε στο Dragon Blood.. :: Κανόνες για τη χρήση του Dragon Blood :: Καθιστικό του Δρακόσπιτου-
Μετάβαση σε:  
Forumgreek.com | © phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Sosblog