Καλώς ορίσατε στο Dragon Blood..

Ελάτε μαζί μας στο εκπληκτικό ταξίδι για την εκμάθηση της μαγείας

ΦόρουμΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

Νέο online κατάστημα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
λαουρα
Ιππότης
Ιππότης

Αριθμός μηνυμάτων : 1100
Ημερομηνία εγγραφής : 27/07/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέο online κατάστημα   Δευ Ιουλ 25, 2011 10:20 pm

Δεν κατάλαβες μάλλον το νόημα των όσων έγραψα...το θεμα λήγει εδώ....παρεπιπτόντως έχεις να μας προτείνες κάποιο μαγαζί που να πουλάει ΤΑ original έλαια???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PASXOS
Νεοσύλλεκτος
Νεοσύλλεκτος

Αριθμός μηνυμάτων : 4
Ημερομηνία εγγραφής : 18/07/2011

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέο online κατάστημα   Πεμ Ιουλ 28, 2011 3:42 am

Η αληθεια ειναι οτι σπανια ποσταρω σε τετοιου ειδους φορουμ.
Ο μονος λογος που ποσταρα για το συγκεκριμενο καταστημα ,ειναι επειδη κατα τυχη ειδα επισκευθηκα την σελιδα και ειδα οσα ειδα.

Το κακο ειναι οτι εχω βαρεθει να βλεπω απο διαφορα μαγομαγαζα και βοταναδικα το ιδιο μοτιβο,δηλαδη αιθερια ελαια ''δικης μας παραγωγης'' και ''100% αυθεντικα'', που τελικα ,ΚΑΙ λογω τιμης αλλα και για λογους εμφανεις (αιθερια ελαια που δεν υπαρχουν πουθενα στον κοσμο),αποδυκνυειονται συνθετικα.

Οχι δεν εχω αγορασει απο το συγκεκριμενο,αλλα ουτε θα αγοραζα ποτε.
Ακομη και αν καποια απο τα ελαια ειναι οντως αυθεντικα,ειναι απαραδεκτο και αντιεπαγγελματικο να βαζεις συνθετικα και φυσικα ελαια στην ιδια κατηγορια ,χωρις καν να ενημερωνεις τον κοσμο τι ειναι φυσικο και τι συνθετικο.

Ο μονος λογος που εκανα το ποστ ειναι πραγματικα η ενημερωση οσων αγοραζουν τυφλα οτι τους πλασσαρουν,χωρις καν να μπουν στον κοπο να τσεκαρουν(και ουτε εχουν τις γνωσεις να το κανουν).

Βεβαια,υπαρχει κοσμος που δεν θελει να ακουσει ουτε κουβεντα ,και μπορει να παρεξηγει αυτα που λεω.
Οκ, απευθυνομαι σε οσους μπορουν βασει λογικης να βρουν τα ποστ μου εναυσμα για ερευνα.Οι υπολοιποι αγοραστε οτι ειναι καλο για εσας,κανενα προβλημα.
fosopsi
Πύργος
Πύργος

Αριθμός μηνυμάτων : 1798
Ημερομηνία εγγραφής : 04/01/2011
Ασχολίες : διάβασμα,υπερφυσική,γρίφοι,γυμναστική,ζωγραφική,αστρονομία,ορειβασία και πολύ ποδήλατο...

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέο online κατάστημα   Πεμ Ιουλ 28, 2011 3:45 am

φίλε μου εδω προσπαθουμε να βοηθησουμε ο ενας τον αλλο.δε σε παρεξηγησε κανεις αλλα προσωπικα πιστευει πως δεν μπορεις να δυσφημεις ενα μαγαζι χωρις καν να εχεις δοκιμασει τα προιοντα του

Βασιλιάς/ισσα
Βασιλιάς/ισσα

Αριθμός μηνυμάτων : 3319
Ημερομηνία εγγραφής : 10/05/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέο online κατάστημα   Πεμ Ιουλ 28, 2011 6:49 pm

Παρακαλω να μη συνεχισουν τα ποσταρισματα.
Το ποστ δεν κλειδωνεται για να δωθει η ευκαιρια και στο kismet να απαντησει.

Διαβαστε με προσοχη!!!

http://www.dragonblood.org/t2770-topic

http://www.dragonblood.org/t453-topic
Perco
Στρατιώτης
Στρατιώτης

Αριθμός μηνυμάτων : 101
Ημερομηνία εγγραφής : 15/09/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέο online κατάστημα   Πεμ Σεπ 01, 2011 5:20 am

Τελικα που βρισκετε στο Κισμετ???Επειδη εχω γνωστους κεντρικη ελλαδα ..μπας και γλιτωσω την καμπανα της κουριερ!!!
Στειλε μου ενα ΠΜ Κισμετ εαν μπορεις σε παρακαλω. Θα το εκτιμουσα.
12????Ωι ωι ωι.....
kismet
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης

Αριθμός μηνυμάτων : 57
Ημερομηνία εγγραφής : 10/11/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέο online κατάστημα   Κυρ Ιουλ 15, 2012 8:30 pm

Καλησπερα...μολις ειδα το θεμα και λυπαμαι που δεν το ειδα νωρίτερα για να σας απαντησω...τα αιθερια έλαια ΔΕΝ ειναι ημισυνθετικα και γι αυτό και δεν υπάρχει αυτή η κατηγορία. Τα βότανα που συλλέγονται για την αποσταξη των ελαίων μαζεύονται σε γέμιση και σε ώρες αντίστοιχεσ με τις ιδιότητες του ελαίου που θέλουμε να παρασκευάσουμε. Η αποσταξη γίνεται απο εμάς τους ίδιους και πάλι στη γέμιση. Αυτό εξηγεί και τη μικρη ποσότητα διαθέσιμων ελαιων. Το κατάστημα μας δεν είναι ένα καταστημα απο το οποίο μπορει κανενας να προμυθευτει απλα αιθέρια έλαια τα οποια θα τα χρησιμοποιήσει για να φτιαξει για παραδειγμα μια κρέμα προσώπου (όχι ότι δεν θα κάνουν τη δουλειά τους αλλά είναι κρίμα) Τα βότανα πριν μπουν στα μηχανήματα αποσταξησ διαβάζονται και γι αυτό προσπαθούμε να τα προωθούμε μόνο σε όσους ασχολούνται με την τέχνη της μαγείας. Και ναι όπως είπε και κάποιο μελος του φόρουμ παραπάνω...δεν μπορείς να κρίνεις ενα υλικό ή ενα καταστημα αν δεν έχεις προμυθευτεί πρώτα κα΄ποιο προιόν του. Η ημιμάθεια είναι ως γνωστόν χειρότερη της αμάθειας και καλό ειναι να έχουμε ολοκληρωμένη γνώμη πριν προλάβουμε να κρίνουμε. Ευχαριστώ πολύ. Και ότι άλλο χρειαστείτε θα είμαι στη διάθεση σας

Νέο online κατάστημα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Καλώς ορίσατε στο Dragon Blood.. :: Κανόνες για τη χρήση του Dragon Blood :: Καθιστικό του Δρακόσπιτου :: Χρήσιμα Λινκς και Βοτανάδικα-
Μετάβαση σε:  
Forumgreek.com | © phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Δημιουργήστε το μπλογκ σας