Καλώς ορίσατε στο Dragon Blood..
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Καλώς ορίσατε στο Dragon Blood..

Ελάτε μαζί μας στο εκπληκτικό ταξίδι για την εκμάθηση της μαγείας
 
ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Νέο online κατάστημα

Πήγαινε κάτω 
+16
λαουρα
PASXOS
KASANDRA
morgrah
soulitsa@xd
LadyOfDarkness
elven
Lady21
sweetfairy
bill
usui
dafnitsa
imperator
erotas
neraida
kismet
20 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
kismet
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης
kismet


Αριθμός μηνυμάτων : 57
Ημερομηνία εγγραφής : 10/11/2010

Νέο online κατάστημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Νέο online κατάστημα   Νέο online κατάστημα I_icon_minitimeΤετ Νοε 10, 2010 6:09 pm

Νέο online κατάστημα με χειροποίητα προιόντα. Αιθέρια έλαια φυσικής απόσταξης, λάδια και φίλτρα κατασκευασμένα με βάση παραδοσιακές συνταγές της Ανατολής, κεριά, σκόνες και διάφορα προιόντα μαγείας. Όλα τα προιόντα είναι 100% χεριροποίητα και όχι εισαγόμενα. Όλα τα προιόντα είναι άκρως αποτελεσματικά και πάντα έρχονται μαζί με τις οδηγίες χρήσης και ενεργοποίησης. Τρόπος πληρωμής ΑΝΤΙΚΑΤΑΒΟΛΗ (LOCAL COLLECTION)
Καντε κιλικ.....
http://www.freewebstore.org/kismet

bounce bounce love
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
neraida
Βασιλιάς/ισσα
Βασιλιάς/ισσα
neraida


Αριθμός μηνυμάτων : 3319
Ημερομηνία εγγραφής : 10/05/2010

Νέο online κατάστημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέο online κατάστημα   Νέο online κατάστημα I_icon_minitimeΤετ Νοε 10, 2010 6:12 pm

Γεια σου kismet.
Θα ηθελες να μας πεις κατι για το καταστημα ετσι ωστε να εχουμε μια ιδεα και να μην ειναι ανεβασμενο στο forum χωρις να ξερουμε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
erotas
Στρατιώτης
Στρατιώτης
erotas


Αριθμός μηνυμάτων : 173
Ημερομηνία εγγραφής : 11/10/2010

Νέο online κατάστημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέο online κατάστημα   Νέο online κατάστημα I_icon_minitimeΤετ Νοε 10, 2010 7:17 pm

συγνωμη αλλα που βρισκεται το καταστημα?ουτε διευθυνση υπαρχει ουτε τιποτα...
πως θα παραγγειλει καποιος ετσι τα κουτουρου? Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
neraida
Βασιλιάς/ισσα
Βασιλιάς/ισσα
neraida


Αριθμός μηνυμάτων : 3319
Ημερομηνία εγγραφής : 10/05/2010

Νέο online κατάστημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέο online κατάστημα   Νέο online κατάστημα I_icon_minitimeΤετ Νοε 10, 2010 7:20 pm

erotas έγραψε:

πως θα παραγγειλει καποιος ετσι τα κουτουρου? Very Happy

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Τωρα σοβαρα...
Πρεπει να ξερουμε αν ειναι αξιοπιστο....
Εγω προσωπικα δεν το ξερω το καταστημα...
Δεν γινεται να παραμεινει το link στο forum χωρις πληροφοριες!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kismet
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης
kismet


Αριθμός μηνυμάτων : 57
Ημερομηνία εγγραφής : 10/11/2010

Νέο online κατάστημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέο online κατάστημα   Νέο online κατάστημα I_icon_minitimeΤετ Νοε 10, 2010 7:20 pm

Γεια σου Neraida.
Ναι. Το εν λόγω κατάστημα είναι καινούριο στην αγορά κι έχει να κάνει με την παρασκευή και διαδυκτιακή πώληση ενεργειακών προιόντων και υλικών μαγείας τα αποία είναι χειροποίητα. Οι συνταγές τους είναι βασισμένες σε παλιά γριμόρια και συλλεγμένες απο ταξίδια και επαφές με ανθρώπους που ασκούν την τέχνη της λευκής μαγείας σε διάφορες χώρες της Ανατολής. Όλα βέβαια τα προιόντα είναι πέρα απο χειροποίητα, κατασκευασμένα στις σωστές μέρες και ώρες γι' αυτό και η διαθεσιμότητά τους δεν είναι πάντα αρκετά μεγάλη. Οι μέρες εργασίας για την παραγωγή των φίλτρων για παράδειγμα είναι μόνο οι μέρες της γέμισης (εκτός βέβαια απο ορισμένα λάδια εξορξισμού που παρασκευάζονται σε χάση) Όλα τα υλικά που χρησιμοποιήθηκαν με σκοπό την κατασκευή των προιόντων είναι προσωπικής απόσταξης και συγκομιδής. Ακόμα και τα βότανα που πωλούνται στο κατάστημα αυτό είναι είτε μαζεμένα όταν αυτά ειναι άγρια είτε βιολογικής και ελεγχόμενης καλλιέργειας. Και βέβαια οποιοσδήποτε ποιοτικός έλεγχος είναι δεκτός. Συν τοις άλλοις όλα τα προιόντα ανεξηρτήτου τιμής έρχονται μαζί με τις οδηγίες χρήσης και ενεργοποήσης καθώς και κάποια tips που αφορούν τις διάφορες χρήσεις των βοτάνων και των ελαίων που δεν είναι ιδιαίτερα διαδεδομένες, Να προσθέσω τέλος ότι οι συσκευασίες των προιόντων είναι επίσης χειροποίητες και κατασκευασμένες απο οικολογικά και ανακυκλώσιμα υλικά συμφωνα με τις αρχές του παγανισμού. Τα μπουκαλάκια μέσα στα οποία εμπεριέχονται τα φίλτρα είναι αφενός γυάλυνα και αφετέρου διακοσμημένα στο χέρι.... Για ότι άλλο επιθυμείτε χαρά μου να σας ενημερώσω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
neraida
Βασιλιάς/ισσα
Βασιλιάς/ισσα
neraida


Αριθμός μηνυμάτων : 3319
Ημερομηνία εγγραφής : 10/05/2010

Νέο online κατάστημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέο online κατάστημα   Νέο online κατάστημα I_icon_minitimeΤετ Νοε 10, 2010 7:23 pm

Ωραια,αυτα επρεπε να υποθουν για να ενημερωθουν και τα μελη αλλα και εμεις να εξασφαλισουμε την ασφαλεια τους.
Το καταστημα που βρισκεται?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
imperator
Αξιωματικός
Αξιωματικός
imperator


Αριθμός μηνυμάτων : 2332
Ημερομηνία εγγραφής : 12/09/2010
Ασχολίες : Ψυχολογια, Μαγεια, Εσωτερισμος, Γυμναστικη, Γιογκα, Ποδοσφαιρο, Βοτανα, Κρυσταλλοι και πολλα πολλα αλλα

Νέο online κατάστημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέο online κατάστημα   Νέο online κατάστημα I_icon_minitimeΤετ Νοε 10, 2010 7:26 pm

Χωρίς να ξέρω τι ποιότητας είναι τα συγκεκριμένα προιόντα( αν και μου φαίνονται ΟΚ) , οι τιμές είναι πάρα μα πάρα πολύ καλές σε σχέση με άλλα καταστήματα Μαγείας που έχω δει τα οποία έχουν διπλάσιες και τριπλάσιες τιμές από το συγκεκριμένο. Μόνο ονλάιν μπορούμε να παραγγείλουμε από αυτό το μαγαζί;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kismet
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης
kismet


Αριθμός μηνυμάτων : 57
Ημερομηνία εγγραφής : 10/11/2010

Νέο online κατάστημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέο online κατάστημα   Νέο online κατάστημα I_icon_minitimeΤετ Νοε 10, 2010 7:32 pm

Το καταστημα βρίσκεται στην Κεντρική Ελλάδα και λειτουργεί ως παρασκευαστήριο κι όχι σαν ένα κατάστημα με βιτρίνα και όλα τα σχετικά. Κι αυτό γιατί ασχολείται κατα κόρον με τη διαδυκτιακή πώληση η οποία επιτυγχάνει να απευθύνεται σε ένα ευρύτερο κοινό. Η αλήθεια είναι πως ένα τέτοιο κατάστημα που εμπορεύεται συγκεκριμένου αντικειμένου προιόντα και ειδικά στην επαρχία δεν θα είχε μεγάλο πελατολόγιο καθώς οι άνθρωποι που ασχολούνται με τέτοιου είδουν πνευματικές διεργασίες είναι πραγματικά μια μικρή μερίδα και γι' αυτό το λόγο δεν η διατήρηση ενός "βιτρινάτου" καταστήματος δεν θα συνέφερε οικονομικά. Παρόλα αυτά λειτουργεί το παρασκευαστήριο κανονικά και αν και δεν θεωτείται επισκέψιμο κατάστημα αν κάποιος απο εσάς διαμενει κοντά στην Κεντρική Ελλάδα και το επιθυμεί μπορεί στέλνοντας μου ένα πμ να δει τους χώρους μας και να περάσει με μεγάλη μας ευχαρίστηση και μια εργάσιμη ημέρα μαζί με την ομάδα του καταστήματος Kismet. Να δει και απο κοντά τους τρόπους που παρασκευάζονται τα προιόντα ή συλλέγονται οι πρώτες μας ύλες....
Και για όσους δεν το κατάλαβαν αυτό είναι μια ανοιχτή πρόσκληση που με χαρά θα δεχτούμε να γνωριστούμε κι απο κοντά Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




Νέο online κατάστημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέο online κατάστημα   Νέο online κατάστημα I_icon_minitimeΤετ Νοε 10, 2010 7:34 pm

Συγνώμη κιόλας αλλά ιμπε εγώ μια ματιά που έριξα,τσιμπιμένες τις είδα τις τιμούλες....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
neraida
Βασιλιάς/ισσα
Βασιλιάς/ισσα
neraida


Αριθμός μηνυμάτων : 3319
Ημερομηνία εγγραφής : 10/05/2010

Νέο online κατάστημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέο online κατάστημα   Νέο online κατάστημα I_icon_minitimeΤετ Νοε 10, 2010 7:36 pm

kismet έγραψε:
Το καταστημα βρίσκεται στην Κεντρική Ελλάδα και λειτουργεί ως παρασκευαστήριο κι όχι σαν ένα κατάστημα με βιτρίνα και όλα τα σχετικά. Κι αυτό γιατί ασχολείται κατα κόρον με τη διαδυκτιακή πώληση η οποία επιτυγχάνει να απευθύνεται σε ένα ευρύτερο κοινό. Η αλήθεια είναι πως ένα τέτοιο κατάστημα που εμπορεύεται συγκεκριμένου αντικειμένου προιόντα και ειδικά στην επαρχία δεν θα είχε μεγάλο πελατολόγιο καθώς οι άνθρωποι που ασχολούνται με τέτοιου είδουν πνευματικές διεργασίες είναι πραγματικά μια μικρή μερίδα και γι' αυτό το λόγο δεν η διατήρηση ενός "βιτρινάτου" καταστήματος δεν θα συνέφερε οικονομικά. Παρόλα αυτά λειτουργεί το παρασκευαστήριο κανονικά και αν και δεν θεωτείται επισκέψιμο κατάστημα αν κάποιος απο εσάς διαμενει κοντά στην Κεντρική Ελλάδα και το επιθυμεί μπορεί στέλνοντας μου ένα πμ να δει τους χώρους μας και να περάσει με μεγάλη μας ευχαρίστηση και μια εργάσιμη ημέρα μαζί με την ομάδα του καταστήματος Kismet. Να δει και απο κοντά τους τρόπους που παρασκευάζονται τα προιόντα ή συλλέγονται οι πρώτες μας ύλες....
Και για όσους δεν το κατάλαβαν αυτό είναι μια ανοιχτή πρόσκληση που με χαρά θα δεχτούμε να γνωριστούμε κι απο κοντά Very Happy


Σε ευχαριστουμε για τις πληροφοριες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
imperator
Αξιωματικός
Αξιωματικός
imperator


Αριθμός μηνυμάτων : 2332
Ημερομηνία εγγραφής : 12/09/2010
Ασχολίες : Ψυχολογια, Μαγεια, Εσωτερισμος, Γυμναστικη, Γιογκα, Ποδοσφαιρο, Βοτανα, Κρυσταλλοι και πολλα πολλα αλλα

Νέο online κατάστημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέο online κατάστημα   Νέο online κατάστημα I_icon_minitimeΤετ Νοε 10, 2010 7:36 pm

ναι αλλα λεει κατασκευαζονται σε συγκεκριμενες μερες και ωρες, ειναι διαβασμενες, οποτε ξες τι πληρωνεις. Και δυστυχως ολα τα καταστηματα με αυτα τα ειδη ειναι ακριβουτσικα. Δεν διαφωνω οτι ειναι τσιμπημενες, αλλα εχω δει μαγαζια με πολυ ακριβοτερα προιοντα( Μαγειας παντα, και παντα μιλαω για ΕΛΛΑΔΑ).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kismet
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης
kismet


Αριθμός μηνυμάτων : 57
Ημερομηνία εγγραφής : 10/11/2010

Νέο online κατάστημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέο online κατάστημα   Νέο online κατάστημα I_icon_minitimeΤετ Νοε 10, 2010 7:36 pm

imperator έγραψε:
Χωρίς να ξέρω τι ποιότητας είναι τα συγκεκριμένα προιόντα( αν και μου φαίνονται ΟΚ) , οι τιμές είναι πάρα μα πάρα πολύ καλές σε σχέση με άλλα καταστήματα Μαγείας που έχω δει τα οποία έχουν διπλάσιες και τριπλάσιες τιμές από το συγκεκριμένο. Μόνο ονλάιν μπορούμε να παραγγείλουμε από αυτό το μαγαζί;

Ναι η παραγγελείες γίνονται online και μέσω ΑΝΤΙΚΑΤΑΒΟΛΗΣ που θεωρούμε ότι αποτελεί και την πλέον πιο ασφαλή μέθοδο αγοράς μέσω διαδυκτίου..... Σε ευχαριστώ για τα θετικά σου σχόλια
Οτι άλλη πληροφορία χρειαστεις θα είμαι εδώ.....
Φιλικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kismet
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης
kismet


Αριθμός μηνυμάτων : 57
Ημερομηνία εγγραφής : 10/11/2010

Νέο online κατάστημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέο online κατάστημα   Νέο online κατάστημα I_icon_minitimeΤετ Νοε 10, 2010 7:40 pm

Είναι κατασκευασμένα όπως προανέφερα στις συγκεκριμένες ημέρες και ώρες που το κάθε προιόν φίλτρο ή ελαιο απαιτεί βάση συνταγής. Ορισμένα και για να είμαι ειληκρινής τα περισσότερα έρχονται ναι μεν διαβασμένα αλλά ανενεργα κι αυτό γιατί θα πρέπει να ενεργοποιηθούν απο αυτόν που έχει σκοπό να το χρησιμοποιήσει και μόνο για ευνόητους λόγους που κι εσείς φαντάζομαι γνώρίζετε. Λόγια ξαστρίσματος ή ενεργοποίησης έρχονται πάντα μαζί με κάθε προιόν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
imperator
Αξιωματικός
Αξιωματικός
imperator


Αριθμός μηνυμάτων : 2332
Ημερομηνία εγγραφής : 12/09/2010
Ασχολίες : Ψυχολογια, Μαγεια, Εσωτερισμος, Γυμναστικη, Γιογκα, Ποδοσφαιρο, Βοτανα, Κρυσταλλοι και πολλα πολλα αλλα

Νέο online κατάστημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέο online κατάστημα   Νέο online κατάστημα I_icon_minitimeΤετ Νοε 10, 2010 7:41 pm

Πολυ ωραια =) Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dafnitsa
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης
dafnitsa


Αριθμός μηνυμάτων : 37
Ημερομηνία εγγραφής : 30/09/2010

Νέο online κατάστημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέο online κατάστημα   Νέο online κατάστημα I_icon_minitimeΤετ Νοε 10, 2010 7:48 pm

το βρηκα πολυ ενδιαφερον....θα μπορουσαμε να εχουμε ενα τηλ επικοινωνιας?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kismet
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης
kismet


Αριθμός μηνυμάτων : 57
Ημερομηνία εγγραφής : 10/11/2010

Νέο online κατάστημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέο online κατάστημα   Νέο online κατάστημα I_icon_minitimeΤετ Νοε 10, 2010 7:54 pm

Dafnitsa μου μέχρι στιγμής δεν λειτουργεί κάποιο τηλ επικοινωνίας πέρα απο τα προσωπικά μας τηλ τα οποία αν θέλεις μπορώ να σου στείλω μέσω πμ Παρόλα αυτά σου στέλνω τη διεύθυνση e-mail η οποία είναι επι μονίμου βάσεως σε λειτουργία όπου μπορείς να στέλνεις ότι ερώτημα έχεις και να σου απαντάμε με μεγάλη μας ευχαρίστηση ταχύτατα.
Είναι kismetshop1@gmail.com
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
erotas
Στρατιώτης
Στρατιώτης
erotas


Αριθμός μηνυμάτων : 173
Ημερομηνία εγγραφής : 11/10/2010

Νέο online κατάστημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέο online κατάστημα   Νέο online κατάστημα I_icon_minitimeΤετ Νοε 10, 2010 8:07 pm

δεν θέλω να γίνω η κακια εδω μέσα αλλα παραγγελια ...χωρίς να ξέρει κανεις διευθυνση δεν το θεωρώ αξιοπιστω δηλαδη θα στειλω στον αγνωστο χ λεφτά και ισως τα παραλάβω?και ο υπευθυνος πιος ειναι?εαν χάσω τα λεφτά μου ?σε πιον θα απευθυνθώ?ακομα και καταστημα να μην ειναι και ειναι παρασκευαστηριο θα πρεπει να εχει διευθυνση και ονομα και τηλ εκτος απο ενα email. δεν ξέρω ειναι αποψη μου ζουμε σε δυσκολους καιρους....συγνωμη δεν θέλω να προσβαλω κανεναν αλλα πρωτη φορα το συνανταω να υπαρχει παρασκευαστηριο η καταστημα η οπως θέλεις πες το και να μην υπαρχει διευθυνση και ονοματα υπευθυνων....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
imperator
Αξιωματικός
Αξιωματικός
imperator


Αριθμός μηνυμάτων : 2332
Ημερομηνία εγγραφής : 12/09/2010
Ασχολίες : Ψυχολογια, Μαγεια, Εσωτερισμος, Γυμναστικη, Γιογκα, Ποδοσφαιρο, Βοτανα, Κρυσταλλοι και πολλα πολλα αλλα

Νέο online κατάστημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέο online κατάστημα   Νέο online κατάστημα I_icon_minitimeΤετ Νοε 10, 2010 8:08 pm

Дικαιο εχεις :/
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
neraida
Βασιλιάς/ισσα
Βασιλιάς/ισσα
neraida


Αριθμός μηνυμάτων : 3319
Ημερομηνία εγγραφής : 10/05/2010

Νέο online κατάστημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέο online κατάστημα   Νέο online κατάστημα I_icon_minitimeΤετ Νοε 10, 2010 8:12 pm

Λοιπον επειδη ολα αυτα τα σκεφτομαι και εγω και σαν διαχειριστρια δεν μπορω να το αφησω ετσι καθως ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ μου να ειστε ολοι σας ασφαλης....
Και επειδη erotas εχεις δικιο....
Θα ηθελα να πω το εξης....χωρις να θελω και εγω να προσβαλω καποιον...

ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΕΒΑΙΩΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΟΥΜΕ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ post ΠΩΣ ΤΟ ΘΕΩΡΟΥΜΕ ΑΚΙΝΔΥΝΟ,ΜΗ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΚΑΠΟΙΟΣ!!!!!
Αν καποιος θελησει να κανει ειναι καθαρα ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΕΥΘΥΝΗ!!!

Απο την ομαδα συντονισμου και διαχειρισης.
Ευχαριστουμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kismet
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης
kismet


Αριθμός μηνυμάτων : 57
Ημερομηνία εγγραφής : 10/11/2010

Νέο online κατάστημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέο online κατάστημα   Νέο online κατάστημα I_icon_minitimeΤετ Νοε 10, 2010 8:20 pm

Μαλλον δεν το κατανόησες σωστά καλή μου.... Η διαδικασία παραγγελίας δεν γίνεται με τραπεζική κατάθεση ή πιστωτική καρτα.... Πληρώνεις το προιόν αμέσως μόλις το παραλάβεις... αυτή είναι η Αντικαταβολή η οποία σου δίνει επιπλέον και το δικαίωμα να πληρώσεις στον κούριερ που θα έρθει στην πόρτα σου την ακριβή αξία των προιόντων και αφού ελέγξεις μάλιστα και το περιεχόμενο. Αν δεν παραλάβεις δέμα δεν πληρώνεις πουθενά και σε κανέναν απολύτως τίποτα, Αυτό που φοβάσαι θα συνέβαινε αν η πληρωμή γινόταν μέσω πιστωτικής κάρτας, pay pal ή τραπεζικής κατάθεσης και πριν την παραλαβή των προιόντων. Επίσης όπως προανεφερα το online κατάστημα είναι καινούριο και γι αυτόν ακριβώς το λόγο δεν διαθέτει ακόμα κάποιο σταθερό τηλ επικοινωνιας. Παρόλα αυτά προσφέρθηκα να στείλω με πμ προσωπικό κινητό τηλέφωνο στην περίπτωση όπου θα χρειαστουν περεταίρω πληροφορίες. Τώρα όσον αφορά τα ονόματα υπευθύνων τα εν λόγω καταστήματα σπανίως αναφέρουν λόγω μοναδικότητας και σπανιότητας του αντικειμένου για την προσωπική διαφύλαξη των υπευθύνων. Πολλά μάλιστα παρόμοια καταστηματα που σαφώς δεν σκοπεύω να κατονομάσω χρησιμοποιουν ψεύτικα ονόματα υπευθύνου για ευνόητους λόγους πράγμα που εμείς σαν κατάστημα θεωρήσαμε περιττό. Τώρα αν εσύ καλή μου erotas νιώθεις μεγαλύτερα ασφάλεια διαβάζοντας ένα όνομα που δεν θα γνωρίζεις μάλιστα άν πρόκειται για υπαρκτό πρόσωπο ή αν όχι τότε αυτό είναι σαφώς προσωπική σου επιλογή. Και όχι δεν γίνεσαι κακιά σε καμιά περίπτωση εκφράζοντας τη γνώμη και τις οποιες αμφιβολίες σου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kismet
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης
kismet


Αριθμός μηνυμάτων : 57
Ημερομηνία εγγραφής : 10/11/2010

Νέο online κατάστημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέο online κατάστημα   Νέο online κατάστημα I_icon_minitimeΤετ Νοε 10, 2010 8:23 pm

Παρόλα αυτά όπως και να έχει δεχομαι τις απόψεις σας και τις αποφάσεις σας και σας ευχαριστώ θερμά για τον χρόνο που οι συμμετέχοντες αφιερώσατε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
neraida
Βασιλιάς/ισσα
Βασιλιάς/ισσα
neraida


Αριθμός μηνυμάτων : 3319
Ημερομηνία εγγραφής : 10/05/2010

Νέο online κατάστημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέο online κατάστημα   Νέο online κατάστημα I_icon_minitimeΤετ Νοε 10, 2010 8:29 pm

kismet ειναι διαφορετικο να υπαρχει ενα καταστημα και να μπορεις ανα πασα ωρα και στιγμη να πας για το οτιδηποτε και διαφορετικο μεσω net.
Εγω οσες σελιδες ξερω που κανεις παραγγελιες online δινουν επωνυμια και επειδη τυχαινει να ξερω και προσωπικα ανθρωπους ειναι η αληθινη.

Στα φορουμ εχουν συμβει πολλα και ειναι λογικο να υπαρχει μια δυσπιστια.
Και οχι μονο για ''κλοπη'' χρηματων αλλα και για ''κλοπη'' προσωπικων στοιχειων,
καθως...μπορει να μη δωσει καποιος χρηματα απο τη στιγμη που ειναι με αντικαταβολη αλλα αναγκαστικα θα δωσει προσωπικα στοιχεια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kismet
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης
kismet


Αριθμός μηνυμάτων : 57
Ημερομηνία εγγραφής : 10/11/2010

Νέο online κατάστημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέο online κατάστημα   Νέο online κατάστημα I_icon_minitimeΤετ Νοε 10, 2010 8:43 pm

Νeraida επειδη καταλαβαίνω ότι ίσως να έχουν συμβεί αρκετά πράγματα σε ορισμένουν ανθρώπους και ειναι λογικό να επικρατεί ανασφάλεια και καχυποψία αρκεί όμως και μόνο να αναλογιστούμε όλοι μας ότι γενικότερα τα προσωπικά μας στοιχεία είναι γενικότερα εκτεθειμένα στον ιστό από τη στιγμή που κάνουμε όλοι μας χρήση διαδικτύου. Πρόσφατα μάλιστα και μπορεί να είμαι βέβαια εκτος θέματος παρακαλούθησα μια εκπομπή που μιλούσε για το facebook και έλεγε ότι τα προσωπικά δεδομένα όλων αυτών που έχουν λογαριαμό εκεί μπορούν να χρησιμοποιηθούν ακόμα και απο διαφημηστικές εταιρείες που έχουν σκοπό φυσικά το κέρδος. Μπαίνουν όλα σε μια βάση δεδομένων στοιχεία μας, φωτογραφίες και ότι εχουμε εμείς ανεβάσει και χεησιμοποιούνται καθημερινά απο τον οποιοδήποτε. Στην προκειμένη περίπτωση αυτό εγώ προσωπικά το θεωρώ άκρως επικύνδυνο απο ότι θα θεωρούσα μια απλή διαδυκτιακή αγορά. Βέβαια οι πιο καχύποπτοι άνρθωποι δεν διστάζουν να χρησιμοποιήσουν για τις παραγγελείες τους εναλλακτικά ονόματα ή διευθύνσεις ειδικά απο τη στιγμή που όταν παραλλαμβάνεις ένα δέμα απο μιά εταιρεία κούριερ δεν χρειάζεται η ταυτότητα. Κι έτσι παραλαμβάνουν τα προιόντα τους τυπικώς ανώνυμα (αν καταλάβατε τι θέλω να πω) Βέβαια για εμάς... τα καταστήματα αυτό δεν αποτελεί προβλημα. Ο καθένας μπορεί να δηλώσει ότι στοιχεία θέλει το μόνο που μας απασχολεί είναι τα προιόντα να φτάσουν στα χέρια του αγοραστή. Και να θυμάστε κάτι γενικά όσον αφόρά τις διαδυκτιακές αγορές. Όταν αγοράζεται κάτι με αντικαταβολή που είναι και η πλέον πιο ασφαλής μέθοδος περισσότερο εκτεθειμένο είναι το κατάστημα παρά ο καταναλωτής. Κι αυτό γιατί το κατάστημα πακετάρει, χρεωνεται τα μεταφορικά και στέλνει στα τυφλά μια παραγγελία η οποία μπορεί να μην παραδοθεί και ποτέ αν ο πελάτης δεν είναι αξιόπιστος. Αυτό όπως καταλαβαίνεται ειναι,το κατάστημα που αποστέλλει προιόν το οποίο δεν έχει πληρωθει, χάσιμο όχι μόνο χρόνου αλλά και χρημάτων.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
neraida
Βασιλιάς/ισσα
Βασιλιάς/ισσα
neraida


Αριθμός μηνυμάτων : 3319
Ημερομηνία εγγραφής : 10/05/2010

Νέο online κατάστημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέο online κατάστημα   Νέο online κατάστημα I_icon_minitimeΤετ Νοε 10, 2010 8:48 pm

Φυσικα και γενικα το διαδυκτιο ειναι επικινδυνο αλλα αν συμβει καποια υποκλοπη γενικα στο διαδυκτιο υπευθυνος ειναι η ο χρηστης που δεν προσεχε η καποιος αλλος(αυτος που εκανε τη κλοπη).
Οποτε εκει ειναι αλλο θεμα και αφορα αλλους.
Το φορουμ ομως απο τη στιγμη που εχει συντονιστες και διαχειριστες ειναι υπο την ευθυνη και επιβλεψη αυτων των ανθρωπων.
Οποτε αν συμβει κατι στο φορουμ εμεις ειμαστε οι υπευθυνοι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kismet
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης
kismet


Αριθμός μηνυμάτων : 57
Ημερομηνία εγγραφής : 10/11/2010

Νέο online κατάστημα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Νέο online κατάστημα   Νέο online κατάστημα I_icon_minitimeΤετ Νοε 10, 2010 8:55 pm

Συμφωνώ με αυτό που λες αλλά καλώς ή κακώς δικαίωμα στην δημιουργία και κατασκευή ενός φόρουμ έχει ο καθένας. Ο ρόλος των διαχειρηστών και των συντονιστών δεν σταματά εκεί. Παρόλα αυτά εγώ προσπάθησα να σου εξηγήσω το πως λειτουργούν σε γενικές γραμμές όλα τα "σωστά" ηλεκτρονικά καταστήματα και το πόσο κι αυτά είναι εκτεθειμένα απο τη δική τους πλευρά. Τιποτα περισσότερο απο αυτό. Το να είμαστε σαν καταναλωτές επιφυλακτικοί με τις αγορές μας πιστεύω κατα την ταπεινή μου γνώμη ότι δεν είναι και δυνατόν να βάζουμε όλα τα e-shop που λειτουργούν ανα τον κόσμο σε ένα τσουβάλι. Θα πρέπει για να σχηματίσουμε μια ολοκληρωμένη άποψη για κάτι πρώτα να το δοκιμάσουμε και έπειτα να βγάλουμε τα συμπεράσματά μας. Είτε αυτά είναι θετικά είτε αρνητικά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Νέο online κατάστημα
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 4Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Καταστημα Φενγκ Σουι
» Δείτε ταινίες online με υπότιτλους!!!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Καλώς ορίσατε στο Dragon Blood.. :: Κανόνες για τη χρήση του Dragon Blood :: Καθιστικό του Δρακόσπιτου :: Χρήσιμα Λινκς και Βοτανάδικα-
Μετάβαση σε:  
Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις